Mecz Ruch Chorzów – Wisła Kraków może odbyć się na Stadionie Śląskim!

Foto: YouTube
Opublikowane 29 marca 2023, 12:37
przez Miłosz Sojka
12
2
4 komentarze

Ostatnio informowaliśmy tutaj na naszym portalu, że mecz dwóch zaprzyjaźnionych drużyn w ramach 28. kolejki Fortuna 1 Ligi Ruchu Chorzów i Wisły Kraków nie odbędzie się na Stadionie Śląskim z powodu braku możliwości zabezpieczenia obiektu wraz z bieżnią lekkoatletyczną, która za kilka miesięcy miała być wykorzystana na zawody lekkoatletyczne. Jak czytamy na stronie internetowej Stadionu Śląskiego, w lipcu na tym obiekcie odbędzie się Memoriał Kamili Skolimowskiej połączony z Diamentową Ligą.

Gdy już wydawało się, że kibice Ruchu i Wisły muszą szykować się na spotkanie obu drużyn na Stadionie Miejskim w Gliwicach, które odbędzie się 22 kwietnia o godzinie 17:30, dziś dość niespodziewanie do sprawy postanowił się przyłączyć premier polskiego rządu – Mateusz Morawiecki, który na Twitterze wezwał Marszałka województwa Śląskiego – Jakuba Chełstowskiego do zmiany decyzji i nieblokowania piłkarskiego wydarzenia, które mogłoby się odbyć na obiekcie, goszczącym ostatnio mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Mateusz Morawiecki chce zorganizowania spotkania Ruch Chorżów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskim

Mecz I Ligi między Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków może jeszcze zostać zarejestrowany na Stadionie Śląskim!. Stadion Śląski, którego dostawcą jest Marszałek Chełstowski, nie był w stanie zabezpieczyć obiektu, strony nie doszły do ​​porozumienia. Dlatego wzywam Marszałka, aby nie blokował działań państwa. Jesteśmy w stanie ubezpieczyć odpowiednie elementy na stadionie. Możemy mieć na Śląsku piłkarskie święto. – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Trzeba powiedzieć w tej całej sytuacji, że w tym roku w Polsce odbędą się wybory parlamentarne i wszystkie partie polityczne, będą teraz w najbliższych miesiącach próbowały przekonać Polki i Polaków do zagłosowania na ich partię. Wychodzi na to, że do tej kampanii wyborczej postanowił dołączyć również premier Morawiecki, który chce, aby Marszałek województwa śląskiego usiadł do wspólnych rozmów z władzami obiektu Stadionu Śląskiego i Ruchem Chorzów, aby dojść do wspólnego porozumienia w sprawie hitowego starcia Fortuny 1 Ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków. Jedno jest pewne, trybuny Stadionu Śląskiego mogłyby zapewnione w prawie 100%. Ale czy ostatecznie wszystkie strony dogadają się i spotkanie dwóch utytułowanych drużyn w Polsce odbędzie się ostatecznie na Stadionie Śląskim? Tego dowiemy się pewnie już niebawem.

Źródło: Mateusz Morawiecki/Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
12
2
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
Rafał
10 miesięcy temu

Bardzo ładnie panie premierze. Jako kibic Ruchu z góry dziękuję.

trackback
Mateusz Morawiecki dostał ostrą odpowiedź w sprawie meczu Ruchu Chorzów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskim – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
10 miesięcy temu

[…] polskiego rządu – Mateusz Morawiecki opublikował dziś przed południem post na Twitterze, gdzie wywołał marszałka województwa […]

trackback
Ruch Chorzów odpowiada Mateuszowi Morawieckiemu: Spotkanie Ruch Chorzów – Wisła Kraków odbędzie się w Gliwicach – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
10 miesięcy temu

[…] Ruch Chorzów postanowił odpowiedzieć na przedpołudniowy post na Twitterze Mateusza Morawieckiego… który zażądał od marszałka województwa śląskiego rozpoczęcia ponownych rozmów w sprawie zorganizowania meczu 28. kolejki Fortuny 1 Ligi pomiędzy Ruchem Chorzów a Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim. […]

trackback
Seweryn Siemianowski apeluje ws. nowego stadionu Ruchu Chorzów: „Działajmy wszyscy, jest na to czas” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
10 miesięcy temu

[…] Niestety Ruch Chorzów w rundzie wiosennej Fortuny 1 Ligi muszą grać swoje mecze domowe na Stadionie Miejskim w Gliwicach, z powodu awarii maszty oświetlonej na obiekcie przy ulicy Cichej. W ostatnich godzinach dużo mówiono się o zorganizowania spotkania 28. kolejki Fortuny 1 Ligi Ruch Chorzów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskim. Do akcji wkroczyli najpierw Donald Tusk, który obiecał zbudowanie nowego stadionu podczas spotkania z wyborcami w Chorzowie, a premier rządu – Mateusz Morawiecki wzywał marszałka województwa śląskiego – Jakuba… […]