Reprezentacja Polski rozegra sparing z drużyną, która wyrzuciła nas z mundialu?

Foto:YouTube
Opublikowane 30 marca 2023, 09:51
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

20 czerwca reprezentacja Polski prowadzona przez Fernando Santosa ma rozegrać kolejne spotkanie w eliminacja do Mistrzostw Europy. Ich rywalem na wyjeździe będzie Mołdawia. Cztery dni wcześniej Biało-czerwoni mieli według jeszcze niepotwierdzonych informacji rozegrać z gospodarzem Mistrzostw Europy w 2024 roku reprezentacją Niemiec na PGE Narodowym w Warszawie. Wtedy kilkuletnią karierę reprezentacyjną miałby zakończyć Jakub Błaszczykowski. Jednak jak okazuje się Polacy mogą wtedy zmierzyć się z innym przeciwnikiem.

Według informacji portalu „El Tiempo” zainteresowaniem meczem z reprezentacją Polski wyraża Kolumbia, która chce rozegrać mecz towarzyski z Biało-Czerwonymi lub Serbią przed rozpoczęciem eliminacji do MŚ w 2026 roku, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Kanadzie. Dla Kolumbijczyków awansowanie na mundial będzie głównym celem po finalnym niepowodzeniu, jakim było niedostanie się na ostatnie mistrzostwa świata w Katarze.

Polska zdecyduje się zagrać w meczu towarzyskim z Kolumbią?

Popularni Plantatorzy Kawy mają patent w ostatnich latach podczas meczów z naszą reprezentacją. Na dwa ich wspólne spotkania, wszystkie zwycięstwa padły łupem drużyny z Ameryki Południowej. Najpierw w 2006 roku Kolumbijczycy pokonali w meczu towarzyskim 2:1 reprezentacje Polski prowadzoną przez Pawła Janasa. A w 2018 roku podczas drugiego meczu grupowego na MŚ w Rosji (2018 r.) Kolumbia wygrali 3:0 z Biało-Czerwonymi i wyrzucili ją z szansy awansu do 1/8 finału mundialu w Rosji. Posadę po fatalnych MŚ stracił wówczas ówczesny selekcjoner reprezentacji Polski – Adam Nawałka.

Ewentualny mecz towarzyski Polski z Kolumbią miałby odbyć się pomiędzy 12 a 20 czerwca. Na tę chwilę jednak nic jeszcze nie wiadomo, z kim oficjalnie podopieczni Fernando Santosa zmierzą się ostatecznie w czerwcu.

Źródło: Sport.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments