Nowy trener Lechii Gdańsk: „Chcemy wydobyć maksimum z piłkarzy”

Foo: YouTube
Opublikowane 31 marca 2023, 14:34
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

Podczas przerwy reprezentacyjnej w Lechii Gdańsk doszło do zmiany na ławce trenerskiej. Zwolnionego Marcina Kaczmarka zastąpił Hiszpan – David Badia, który jednak w swoim trenerskim CV, gdzie pracował w takich cypryjskich drużynach jak: AEK Larnaca czy Akritas Chlorakas nie osiągnął zbyt dużo sukcesów i bardzo szybko z tych zespołów 48-letni Katalończyk był zwalniany. Więc jego zatrudnienie w Gdańsku zostało potraktowane przez kibiców tego klubu za sporą niespodziankę.

Nowy opiekun Biało-Zielonych przed debiutem na ławce trenerskiej ekipy z Trójmiasta postanowił udzielić krótkiego wywiadu dla Błażeja Łukaszewskiego z portalu Meczyki.pl, gdzie opowiedział między innymi jak odbudować zespół, który obecnie znajduje się w strefie spadkowej PKO BP Ekstraklasy, oraz na boisku nie pokazują żadnej woli walki, żeby odwrócić losów spotkań.

W ten weekend David Badia zadebiutuje jako nowy trener Lechii Gdańsk

Nasz styl gry będzie bardzo praktyczny. Chcemy wydobyć maksimum z piłkarzy. To musi być najwyższa wydajność zawodników w każdym spotkaniu. Oczywiście będziemy chcieli zbliżać się do stylu gry bardziej „piłkarskiego”. Im lepiej grasz, tym większe jest prawdopodobieństwo na wygrywanie spotkań. Jestem przekonany, że możemy rozgrywać mecze, w których będziemy częściej dochodzić do sytuacji strzeleckich. Im więcej trenujesz, tym większa szansa, że nic nie powstrzyma cię przed wygranymi.oznajmił Badia.

Lechia Gdańsk pod kierownictwem hiszpańskiego trenera zagra już jutro na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław, który obecnie w PKO BP Ekstraklasie zajmuje 12. lokatę. Podopieczni Davida Badii muszą to spotkane koniecznie wygrać, aby w następnych meczach, myśleć o realne pozostanie Biało-Zielonych na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce w kolejnym sezonie.

Źródło: Meczyki.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments