Reprezentant Polski uratował włoski klub przed kłopotami finansowymi!

Foto: YouTube
Opublikowane 31 marca 2023, 13:47
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

Dziennikarze z portalu TuttoMercatoWeb, postanowili przejrzeć się dokładnie finansom włoskiego klubu z Serie A- Spezia Calcio, gdzie obecnie występuje czterech polskich zawodników: Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca, Szymon Żurkowski i Przemysław Wiśniewski.

Jak okazało się przenosiny podczas zimowego okienka transferowego środkowego polskiego obrońcy – Jakuba Kiwiora z Spezii Calcio do Arsenalu Londyn za kwotę 25 milionów euro, pomogły włoskiej drużynie załatać dziurę budżetową, która pojawiła się w klubie z powodu nałożenia zakazu transferowego przez federację FIFA na klub z miasta La Spezia, który będzie obowiązywał przez najbliższe cztery okienka transferowe licząc od zimowego okienka transferowego z 2022 roku, a jej koniec jest przewidziany na letniego okienko transferowe w tym roku.

Transfer Jakub Kiwiora do Arsenalu Londyn zbawieniem dla budżetu klubowego Spezii Calcio

Spezia między innymi naruszyła punkt 19 regulaminu FIFA, który dotyczący statusu i transferów piłkarzy. Dokładnie chodzi o sprowadzeniu piłkarzy poniżej 18 roku życia, szczególnie w pozyskiwaniu zawodników z Nigerii. FIFA zauważyła, że włoski klub próbował robić wszystko, aby ominąć krajowe przepisy imigracyjne, przez co światowa organizacja piłkarską nałożyła oprócz zakazu transferowego przez najbliższe cztery okienka, to dodatkowo Spezia Calcio dostała karę w wysokości 500 tysięcy franków szwajcarskich.

Jednak nowy zarząd klubu, który nie miał nic wspólnego z poprzednim i postanowili złożyć wniosek o anulację/zmniejszenie zakazu, gdyż nie mieli wiedzy o machlojkach poprzedniego prezesa włoskiego klubu. Ostatecznie FIFA na prośbę zespołu z Serie A przystała i finalnie skończyło się na tym, że zakaz transferowy na cztery kolejne okienka został wycofany i Spezia Calcio może bez żadnych przeszkód przeprowadzać transfery do swojej drużyny.

Do tego klub z Serie A rok temu miał dług klubowy w wysokości 16 milionów euro. Dzięki właśnie transferowi Kiwiora do Londynu sytuacja ekonomiczna w Spezii Calcio troszkę się poprawiła.

Obecnie podopieczni Leonardo Sempliciego w ligowej tabeli Serie A zajmują 17. pozycję, która daje jak na razie utrzymanie się na najwyższym poziomie rozgrywkowym we Włoszech. Przewaga nad strefą spadkową wynosi pięć punktów. W najbliższą niedzielę na stadionie Alberto Picco zagrają u siebie z Salernitaną prowadzoną przez Paulo Sousę i grającego w tej ekipie Krzysztofa Piątka.

Źródło: TVP Sport, FIFA, Spezia Calcio Polonia – Facebook

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments