Problemy finansowe w drużynie lidera Fortuny 1 Ligi

Foto: YouTube
Opublikowane 3 kwietnia 2023, 12:28
przez Miłosz Sojka
0
3
Brak komentarzy

Obecnie ŁKS Łódź po rozegranych 25. kolejkach Fortuny 1 Ligi znajduje w ligowej tabeli na pierwszym miejscu z przewagą pięciu punktów do drugiego Ruchu Chorzów. Podopieczni Kazimierza Moskala jak na razie są na dobrej drodze, aby po trzech latach przerwy wrócić na najwyższy poziom rozgrywkowy w Polsce, jednak Rycerzom Wiosny w awansie do PKO BP Ekstraklasy może przeszkodzić, oprócz swoich przeciwników w lidze takich jak: Ruch Chorzów, Wisła Kraków, czy Termalica Bruk-Bet Nieciecza, również kłopoty finansowe w łódzkim klubie.

Według informacji, do jakich dotarł portal lodz.wyborcza.pl zaległości finansowe w pierwszej drużynie ekipy z Łodzi wynosiły aż 90 dni, a co do zespołu rezerw, to tam piłkarze nie widzieli pieniędzy, przez więcej niż trzy miesiące. Ostatnio polskie media mówiły się, że nowym właścicielem ŁKS-u Łódź miałaby amerykańska rodzina Płatków, która obecnie zarządza włoskim klubem występującym w Serie A – Spezia Calcio. Mówiło się, że rozmowy w sprawie sfinalizowania tej transakcji pomiędzy obiema stronami zostaną zakończone do początku marca. Mamy już kwiecień, a jak na razie, żadnych nowych wiadomości w tej kwestii niestety nie ma.

ŁKS Łódź na boisku bryluje, w innych kwestiach rozczarowuje

Większościowy właściciel ŁKS-u Łódz – Tomasz Skalski na razie milczy, kibice łódzkiego klubu są bardzo zniecierpliwieni i boją się sytuacji sprzed roku, gdzie ŁKS Łódź nie dostał licencji na grę w PKO BP Ekstraklasie, z powodu niespełnienia aż pięciu warunków licencyjnych + dług klubowy w tamtym czasie wynosił ponad 7 milionów złotych. Ostatecznie Rycerze Wiosny nie awansowali, a sam klub dostał warunkową licencję na grę w Fortunie 1 Lidze.

Zespoły, które walczą o awans do PKO BP Ekstraklasy muszą wysłać dokumenty licencyjne do daty 5 maja. Pięć dni później Komisja licencyjna ma ogłosić, czy wszystkie kluby, które zdecydowały odesłać papiery do krajowego związku, dostaną wnioski o grę w PKO BP Ekstraklasie.

Działacze łódzkiego klubu będzie musieli spełnić następujące warunki, aby podopieczni Kazimierza Moskala mogli otrzymać licencję na grę na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

brak zaległości finansowych do trenerów, piłkarzy i pracowników klubu do 31 grudnia 2022 r.;

– audyt przeprowadzony przez biegłego rewidenta. W przypadku klubu z al. Unii audyt musi obejmować tzw. rok obrachunkowy od 1 lipca 2021 r. do 30 czerwca 2022 r. Plus dostarczyć sprawozdanie półroczne od 1 lipca do 31 grudnia 2022 roku;

– brak zaległości wobec ZUS i Urzędu Skarbowego za rok obrachunkowy.

Na dzień dzisiejszy jak wychodzi z przesłanek medialnych, to ekipa z Łodzi by tej licencji nie dostała. Jednak działacze łódzkiej drużyny będą mieli jeszcze przez miesiąc, szanse uregulować wszystkie zaległości, które w ostatnich miesiącach pojawiały się w sferze finansowej drużyny obecnego lidera Fortuny 1 Ligi. Może do tego czasu w łódzkim klubie dojdzie do zmiany właścicielskiej przez rodzinę Płatków, która uratowałaby zespół przed poważniejszymi kłopotami finansowymi.

Źródło: lodz.wyborcza.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
3
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments