Robert Lewandowski o grze w reprezentacji Polski: „Zdaję sobie sprawę, że jestem trochę ofiarą własnego sukcesu”

Foto: YouTube
Opublikowane 9 kwietnia 2023, 10:00
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

Kapitan reprezentacji Polski i napastnik FC Barcelony- Robert Lewandowski w rozmowie z Damianem Michałowskim podczas cyklu „Rozmowy Dzień dobry TVN” postanowił opowiedzieć trochę o swojej dotychczasowej karierze piłkarskiej. Oczywiście nie mogło zabraknąć wątku dotyczącego reprezentacji Polski.

Robert Lewandowski na ostatnim marcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski był mocno krytykowany przez kibiców, ekspertów i dziennikarzy sportowych za dyspozycję w meczach eliminacji do Mistrzostw Europy z Czechami i Albanią. Jednak jak wiemy od kilku lat to właśnie piłkarz FC Barcelony ciągnie grę naszej reprezentacji, przez co wiele razy, gdy Biało-Czerwonym nie szlo najlepiej, to właśnie Lewandowski potrafił wziąć piłkę i zdecydować o losach spotkania.

Lewandowski odsłonił kilka faktów z występów dla reprezentacji Polski

Damian Michałowski postanowił zapytać Lewandowskiego, czy nie ciąży mu zbyt wysoka presja noszenia koszulki z orzełkiem na piersi, oraz wielka odpowiedzialność z tym związana, że to on musi najczęściej tłumaczyć dziennikarzom w wywiadach za niepowodzenia reprezentacji Polski.

Zdaję sobie sprawę, że jestem trochę ofiarą własnego sukcesu. Wiele osób patrzy na reprezentację Polski przez pryzmat mnie, czy innych zawodników grających w topowych klubach. Jest nas jednak znacznie więcej. Robimy co w naszych siłach, sukcesów czasem brakuje, ale dajemy z siebie maksimum możliwości. – stwierdził Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski zdecydował zdradzić również dość skrywany fakt, że w spotkaniu barażowym ze Szwecją, który decydował o wyjeździe na Mistrzostwa Świata w Katarze 2022, grał na boisku ze złamanym żebrem.

Zawsze miałem wysokie ambicje, nawet grając co trzy dni, w przypadku urazów ciężko mi opuścić boisko. Nie jestem taki, by komunikować, że nie daję rady i schodzić. Całą drugą połowę w spotkaniu ze Szwecją grałem ze złamanym żebrem. Wiele dla mnie znaczy obecność na boisku i możliwość pomocy kolegom, nigdy nie chciałem dopuszczać myśli, by kontuzje, czy zmęczenie odbierały mi możliwość występów. – oznajmił napastnik FC Barcelony.

Robert Lewandowski w koszulce z orzełkiem na piersi wystąpił do tej pory w 140 spotkaniach, strzelając 78 bramek. Był uczestnikiem Mistrzostw Świata w 2018 i 2022 roku, oraz Mistrzostw Europy z 2012, 2016 i 2020 roku.

Źródło: Dzień Dobry TVN

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments