Błachowicz gotów przyjąć walkę o pas z Adesanyą! „Zrobię wagę, potrzebowałbym jakieś…”

fot. YouTube
Opublikowane 14 kwietnia 2023, 12:29
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Tuż po ostatniej wygranej Israela Adesanyi posypały się liczne gratulacje. Złożył je również Jan Błachowicz, który jako pierwszy pokonał Nigeryjczyka w MMA. Polak rzucił też pomysł rewanżu, o czym szerzej się wypowiedział w jednym z najnowszych wywiadów.

„The Last Stylebender” ponownie zmierzył się w miniony weekend z Alexem Pereirą, który trzykrotnie zwyciężał z nim w sportach walki. Najbardziej bolesna porażka „Izzy’ego” miała miejsce w ubiegłym roku, gdy stracił pas mistrzowski wagi średniej UFC na rzecz Brazylijczyka. Na UFC 287 Adesanya ciężko znokautował „Poatana” i powrócił na tron.

Szybko posypały się gratulacje dla Nigeryjczyka. Kilka słów skierował też Jan Błachowicz, który rzucił pomysł rewanżu o mistrzostwo dywizji do 185. funtów.

– Adesanya, Gratuluję udanego rewanżu. Jeśli chcesz jeszcze jednego, wiesz gdzie mnie znaleźć. Tym razem o twój pas.

Błachowicz jest gotów zejść do kategorii średniej!

W rozmowie z portalem MMA Figthing wątek ten nie mógł zostać pominięty. Zapytany o zejście do niemal 10 kilogramów niższej kategorii „Cieszyński Książę” przyznał, że potrzebowałby więcej czasu, ale jak najbardziej jest to wykonalne!

– Ludzie powinni trochę bardziej we mnie wierzyć. Jeśli UFC postanowi zorganizować tę walkę, to zrobię wagę. Ponowne pokonanie go byłoby wielką motywacją i wiem, jak zrobić wagę. Znalazłbym sposób, by wypełnić limit i zrobiłbym to tak, że następnego dnia wciąż byłbym w formie.

Nie mówiłbym tego, jeśli byłoby inaczej. Potrzebowałbym więcej czasu, jakieś 3-4 miesiące. Limit dywizji półciężkiej to bułka z masłem, trzy tygodnie i jestem gotowy. Ale 84 kg – tu bym potrzebował około trzech miesięcy.

Błachowicz wypowiedział się również na temat innych potencjalnych rywali. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj – Błachowicz vs Pereira?! Polak wymienia potencjalnych rywali! „Lubię wyzwania…”.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO