Karuzela trenerska w Rakowie Częstochowa rozpoczęła się na dobre

Foto: YouTube
Opublikowane 19 kwietnia 2023, 16:50
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

Dziś w polskich mediach sportowych króluje tylko jedna informacja. Marek Papszun po sezonie 22/23 opuszcza Raków Częstochowa. Od razu media publiczne zaczęły się mocno zastanawiać, kto zastąpi Papszuna na stanowisku trenera Medalików. Dużo mówi się w mediach o obecnym trenerze Warty Poznań – Dawidzie Szulczku.

Po siedmiu latach pracy Marka Papszuna w Częstochowie. 48-letni trener postanawia opuścić drużynę spod Jasnej Góry. Następcę Papszuna mamy poznać w najbliższy poniedziałek, taką informację dziś na konferencji prasowej podał właściciel klubu – Michał Świerczewski. Wydaje się, że najprawdopodobniej trenerem Medalików będzie osoba, która jest obecnie bez pracy, lub ktoś, kto ma w swoim kontrakcie wpisaną klauzulę wykupu.

Kto zostanie następcą Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa?

Pierwsze głosy mówiono o trenerze Warty Poznań – Dawidzie Szulczku, który w tej drużynie osiąga bardzo dobre wyniki. Zespół z Poznania, pomimo że nie posiada takich dużego budżetu klubowego, jak chociażby Lechia Gdańsk czy Śląsk Wrocław to podopieczni 33-letniego trenera obecnie w ligowej tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmują piątą pozycję, z realną szansą, że na zakończeniu sezonu zielono-biali znajdą się w górnej połówce tabeli.

Sam Michał Świerczewski w rozmowie z Meczykami na YouTube wypowiedział się na temat przejścia Dawida Szulczka do Rakowa Częstochowa.

Jeśli będziemy chcieli trenera Szulczka, a on będzie chciał do nas trafić, to wierzę w swój urok osobisty i to, że będę w stanie przekonać do tego tematu prezesa Warty Poznań. Myślę, że nigdy nie warto w życiu tak się zapierać, ponieważ później z pewnych rzeczy trzeba się wycofywać. Czy tak będzie tak w tym przypadku – życie to zweryfikuje, ale nie chciałbym się odnosić do personaliów trenerskich. – stwierdził właściciel Rakowa Częstochowy.

Kilkanaście minut po wypowiedzi właściciela Rakowa Częstochowy głos w tej sprawie postanowił zabrać właściciel Warty Poznań – Bartłomiej Farjaszewski, który napisał na Twitterze oświadczenie, że młody szkoleniowiec zostanie w Poznaniu na kolejny sezon.

Na liście następców Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa znajdują się również: Jacek Magiera – były trener Śląska Wrocław, Janusz Niedzwiedz – obecny trener Widzewa Lodź, Daniel Myśliwiec – szkolenowiec Stali Rzeszów czy asystent Papszuna – Dawid Szwarga.

Źródło: Meczyki.pl – Twitter, Bartek Farjaszewski – Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments