Kiedy Marcin Najman zakończy karierę? Sam zainteresowany odpowiada: „Musiałyby stać się dwie rzeczy”

Foto: YouTube
Opublikowane 21 kwietnia 2023, 09:29
przez Miłosz Sojka
0
2
Jeden komentarz

W środę na kanale Między Seriami prowadzonego przez zawodnika High League – Konrada Karwata ukazał się 47-minutowy wywiad z Marcinem Najmanem, który również od niedawna walczy dla tej organizacji freak-fightowej. Sam „El Testosteron” poruszył w rozmowie wiele wątków między innymi o konfliktach z Fame MMA, Mateuszem Borkiem i Krzysztofem Stanowskim, a nawet o temacie zakończenia kariery.

Jak pewnie każdy już wie. Marcin Najman kończył swoją karierę wielokrotnie, najczęściej po przegranych pojedynkach w formule MMA. Tak było między innymi po starciach z Przemysławem Saletą, Robertem „Hardkorowym Koksu” Bruneiką, Pawłem „Trybsonem” Trybałą czy Piotrem „Bestią” Piechowiakiem. Zawsze jednak popularny „El Testosteron” bardzo szybko z tych deklaracji się wycofywał i w kolejnych latach toczył kolejne walki. Ostatnio na High League 6, która odbyła się w katowickim Spodku po trzyrundowym pojedynku, jednogłośną decyzją sędziów Marcin Najman pokonał Pawła Jóźwiaka, rewanżując się za porażkę z nim podczas gali Wotore 6 w październiku 2022 roku, gdzie obaj panowie walczyli na gołe pieści, a sam Jóźwiak w kilka sekund pokonał byłego polskiego boksera.

Marcin Najman o końcu swojej kariery w MMA

Sam Najman na mediach społecznościowych zapowiedział już, że jeszcze w tym roku stoczy trzy starcia. Pierwszy z nich ma odbyć się w czerwcu, prawdopodobnie na gali High League 7, która odbędzie się 17 czerwca w Tauron Arenie Kraków i tam byłego polskiego pięściarza zapewne zobaczymy. A kolejka do zmierzenia się z nim w pojedynku jest ostatnimi czasami bardzo długa.

Jednak „El Testosteron” został zapytany w tym wywiadzie przez Konrada Karwata, kiedy ostatecznie zakończy karierę. Zawodnik High League na to pytanie odpowiedział, że musiałyby stać się dwie rzeczy, aby zastanawiał się nad taką decyzją.

Albo Marcin Najman musiałby przestać generować jakiekolwiek zainteresowanie i przestał być, dostawać propozycje. A druga rzecz Marcin Najman musiałby doznać takiej poważnej kontuzji, która by mu całkowicie uniemożliwiała wyjście do oktagonu, czy do klatki.

Na ten moment wydaje się niemożliwe. Pierwsza opcja jest obecnie wykluczona, ponieważ jak El Testosteron te pojedynki przegra lub wygra, to i tak kibice freak-fightu chcą go zobaczyć ponownie. Do tego na konferencjach prasowych przed galą High League 6 pokazał się w dowcipny sposób, śmieszkując parę razy ze swojego rywala. Do tego ostatnio z Najmanem każdy się chce zmierzyć, więc wydaje mi się, że prędko kariera mistrza Europy federacji WKU w kick-boxingu z 2016 roku szybko się nie zakończy, chyba że jak sam przyznał Najman dozna takiej kontuzji, która mu uniemożliwi stoczenie jakichkolwiek pojedynków, ale miejmy nadzieję, że tak nie będzie i „El Testosteron” jeszcze przez kilka lat będzie toczył kolejne walki w freak-fightach.

Źródło: Między Seriami/YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
2
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
„Hardkorowy Koksu” o potencjalnej walce z Marcinem Najmanem: „Możemy zrobić, dla mnie to nie jest problem” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
1 miesiąc temu

[…] wywiadu u Artura Przybysza na kanale FanSportu TV, gdzie został zapytany o potencjalną walkę z Marcinem „El Testosteronem” Najmanem. Sam „Hardkorowy Koksu” stwierdził, że jest gotowy do stoczenia pojedynku z obecnym […]

WIDEO