Łukasz Piszczek podał powody, dlaczego nie został asystentem Fernando Santosa w reprezentacji Polski

Foto: YouTube
Opublikowane 21 kwietnia 2023, 11:50
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

66-krotny reprezentant Polski, a obecnie zawodnik trzecioligowego LKS Goczałkowice-Zdrój – Łukasz Piszczek udzielił ostatnio wywiadu Dariuszowi Faraonowi dla portalu „WP Sportowe Fakty” gdzie opowiedział między innymi, dlaczego ostatecznie nie został asystentem Fernando Santosa w reprezentacji Polski.

Odkąd 68-letni portugalski szkoleniowiec został ogłoszony w styczniu tego roku nowym selekcjonerem Biało-Czerwonych, od razu w mediach publicznych zaczęła się rodzić dyskusja, na temat kto będzie pomagał Fernando Santosowi w reprezentacji Polski. Początkowo mówiło się głośno, że do sztabu szkoleniowego Portugalczyka dołączą: Tomasz Kaczmarek i Łukasz Piszczek, którzy nawet odbyli rozmowę z samym selekcjonerem reprezentacji Polski.

Łukasz Piszczek o tym dlaczego nie jest asystentem Fernando Santosa w reprezentacji Polski

Ostatecznie obaj panowie nie zostali asystentami Fernando Santosa w reprezentacji Polski. Tomasz Kaczmarek został niedawno trenerem drugoligowego holenderskiego zespołu – FC Den Bosch, natomiast Piszczek pozostał na stanowisku eksperta piłkarskiego w Viaplay. Natomiast do sztabu szkoleniowego Santosa dołączył jego dobry kolega i ostatnio ekspert w Canale+Sport- Grzegorz Mielcarski.

Piszczek w tym wywiadzie wrócił do tamtych wydarzeń i postanowił opowiedzieć, dlaczego postanowił nie zostawać asystentem Fernando Santosa w reprezentacji Polski.

-Staram się być człowiekiem odpowiedzialnym. Pewnie można byłoby popłynąć na fali euforii, stwierdzić, że przecież super być asystentem w kadrze. Wiem jednak, że to obowiązki, z których musisz się wywiązać. Jestem w takim okresie, że nie mógłbym w stu procentach skoncentrować się na pracy w sztabie. Chcę, by to wybrzmiało bardzo mocno – dla mnie to duża nobilitacja, że w ogóle pojawił się taki pomysł. Odbyłem spotkanie z Fernando Santosem. Wszystko działo się bardzo szybko. Tak jak mówię – staram się być odpowiedzialny. Nie mogę z dnia na dzień zostawić różnych projektów. Życie to wybory. Dlatego poinformowałem prezesa Kuleszę, że nie mogę dołączyć do sztabu Fernando Santosa. Ale mocno kibicuję, by reprezentacja awansowała na ME. – stwierdził były zawodnik Borussii Dortmund w latach 2010-2021.

Źródło: WP Sportowe Fakty

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments