Kontuzja przed galą na Narodowym! Dojdzie do zmian na karcie walk: „Można było się tego spodziewać. Jeszcze będą roszady”

Fot. YouTube/KSW
Opublikowane 24 kwietnia 2023, 11:25
przez Przemek Krautz
2
10
Brak komentarzy

Dyrektor sportowy KSW przekazał, że jeden z zawodników doznał kontuzji przed czerwcową galą i na karcie walk dojdzie od zmian.

Już 3 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się hitowe wydarzenie, w którym wezmą udział największe gwiazdy polskiego MMA. Zobaczymy m.in. pojedynek Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem, starcie Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim czy trzy walki o mistrzowskie pasy.

Kontuzja przed galą na Narodowym

Nie znamy jeszcze całej karty walk, jednak jak się okazuje, niecałe dwa miesiące przed wydarzeniem jeden z zawodników doznał kontuzji. Dyrektor sportowy federacji Wojsław Rysiewski przekazał, że można było się spodziewać takiego obrotu spraw.

Urazy regularnie wykluczają zawodników z pojedynków i KSW nie raz musiało szukać szybkiego zastępstwa. Taka sytuacja miała miejsce m.in w przypadku „Bombardiera”, który w dniu gali trafił do szpitala. Zastąpił go debiutujący Nikola Milanović, który przegrał z Mariuszem Pudzianowskim, a starcie było sporym rozczarowaniem dla kibiców.

Tym razem jednak KSW ma być przygotowane na takie przypadki. Rysiewski w rozmowie z InTheCagePL przekazał, że zadbał o to, by zawodnicy byli gotowi wskoczyć do walki na ostatnią chwilę:

– Jeden zawodnik doznał kontuzji. Jeszcze będą jakieś roszady, tego można było się spodziewać. W większości pojedynków staram się mieć zawodnika w treningu, który ewentualnie będzie mógł wskoczyć. Plus też są tak ułożone walki, kategoriami, żeby w razie czego można było przesuwać między walkami.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
10
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO