Lechia Gdańsk zawiesza dwóch swoich piłkarzy!

Foto: YouTube
Opublikowane 25 kwietnia 2023, 14:22
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

Lechia Gdańsk opublikowała dziś specjalny komunikat, w którym możemy przeczytać, że dwaj zawodnicy Biało-Zielonych konkretnie chodzi o bramkarza Dusana Kuciaka i obrońcę Mario Malocę, którzy zostali odsunięci od pierwszego składu i nie będą brani pod uwagę przez trenera Davida Badię na najbliższy mecz ligowy z Rakowem Częstochowa.

Powodem takiej decyzji przez włodarzy klubu są kwestie pozaboiskowe. Słowacki bramkarz został zawieszony za to, że po raz kolejny w nieelegancki sposób mówił o dziennikarzach, którzy krytykowali drużynę Lechię Gdańsk za grę w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy, potem natomiast Kuciak wielokrotnie w wywiadach mówił negatywnie o swoich kolegach z drużyny, że tracą zbyt dużo bramek, oraz że mało ich zdobywają.

Kabaret w Gdańsku trwa i nie zamierza się skończyć

Natomiast Mario Maloca jak przeczytamy w oświadczeniu został odsunięty z pierwszego składu Biało-Zielonych za „niewykazanie odpowiedniej postawy, która jest wymagana od członka Rady Drużyny”. Oczywiście sam klub nie przekazał w swojej informacji, o jaką nieodpowiednią postawę dokładnie chodzi. Najśmieszniejsze w tej całej sytuacji jest fakt, że niedawno Lechia Gdańsk przedłużyła umowę z chorwackim defensorem na kolejny sezon.

Oto pełna treść oświadczenia Lechii Gdańsk ws. odsunięcia z drużyny Dusana Kuciaka i Mario Malocy.

Bramkarz Dušan Kuciak oraz obrońca Mario Maloča zostali odsunięci od gry w najbliższym meczu ligowym. Decyzja Zarządu Klubu jest spowodowana ostatnimi wydarzeniami. Bramkarz drużyny po raz drugi, mimo wcześniejszej rozmowy, w sposób niewłaściwy zachował się podczas udzielania wywiadu dziennikarzom w strefie mieszanej. Decyzja odnośnie Mario Maločy podyktowana została brakiem odpowiedniej postawy, która jest wymagana od członka Rady Drużyny. Zawieszenie oznacza, że zawodnicy nie będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu przez sztab szkoleniowy podczas nadchodzącego spotkania 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa.

Obecnie Lechia Gdańsk w ligowej tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmują 17. pozycję ze stratą sześciu punktów do miejsca dającego utrzymanie się na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

Źródło: Lechia Gdańsk/Twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments