Fernando Santos krytykuje postawę reprezentantów Polski: „Fantastycznie zachowują się na treningach, gorzej wygląda to w trakcie meczu”

Foto: YouTube
Opublikowane 28 kwietnia 2023, 19:38
przez Miłosz Sojka
0
0
Brak komentarzy

W rozmowie z Jackiem Kurowskim dla TVP Sport selekcjoner reprezentacji Polski – Fernando Santos bardzo w ostry sposób ocenił postawę kadrowiczów, którzy w ocenie Portugalczyka lepiej się prezentują na treningach niż w samych meczach.

Do tej pory Portugalski szkoleniowiec poprowadził reprezentację Polski w dwóch spotkaniach eliminacji do Mistrzostw Europy. Portugalczyk swoją kadencję rozpoczął od porażki w Pradze 1:3 z Czechami, natomiast trzy dni później Polacy po golu Karola Świderskiego pokonali na PGE Narodowym Albanię 1:0.

Przykry wniosek Fernando Santosa

Marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski na pewno pozwoliło 68-letniemu trenerowi zobaczyć, na jakich zawodników Santos może liczyć przy kolejnych meczach eliminacji do Mistrzostw Europy. Jednak Portugalczyk w gorzkich słowach opisał postawę reprezentantów Polski podczas marcowych spotkań z Czechami i Albanią.

Fantastycznie zachowują się na treningach, ciężko pracują. Gorzej wygląda to w trakcie meczu. Za dużo mamy indywidualnego myślenia. Jest trochę tak, że każdy na koniec robi to, co sam uważa za słuszne, nie stosując się do założeń i poleceń. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, czy to ich przemyślenia, czy wpływ opinii publicznej. To niedobre, bo piłkarz zawsze powinien myśleć nie o sobie, a o drużynie. Polski piłkarz ma bardzo dużo zaufania do siebie, ma wielką wiarę w umiejętności, ale tak naprawdę jest zupełnie inaczej. – stwierdził Fernando Santos w rozmowie z Jackiem Kurowskim.

Sam Portugalczyk wrócił również do meczu z Czechami, którego reprezentacja Polski przegrała 1:3. Fernando Santos powiedział, że był ogromnie rozczarowany postawą swoich zawodników w tym spotkaniu.

-Gdy przegrywasz 1:3, musisz dać z siebie wszystko. Nie wyobrażam sobie, jak w takich okolicznościach nie otrzymujesz ani jednej żółtej kartki. Jeżeli wygrywamy, to jest ok, a jeśli przegrywamy? To też ma być wszystko w porządku? To nie chodzi o to, żeby ktoś za nas biegał, walczył na boisku. To ja muszę dać z siebie więcej i to pokazać. – podsumował Santos.

Kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się w czerwcu. Najpierw 16 czerwca na PGE Narodowym Polacy rozegrają mecz towarzyski z Niemcami. Natomiast cztery dni później w Kiszyniowie Biało-Czerwoni zmierzą się z Mołdawią w kolejnym meczu eliminacji do Mistrzostw Europy.

Źródło: TVP Sport

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments