UFC 288. Charles Jourdain dominuje nad Kronem Gracie!

Opublikowane 7 maja 2023, 04:43
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Kartę główną UFC 288 otworzyło pojedynek w kategorii piórkowej. Potomek legendarnej rodziny Kron Gracie po raz trzeci w karierze wszedł do oktagonu, by tym razem zmierzyć się z Charlesem Jourdainem.

-> Oglądaj UFC 288 na żywo!

34-letni Brazylijczyk wraca do MMA po aż 4-letniej przerwie. Kron Gracie po kapitalnych występach w RIZIN został zakontraktowany przez UFC w listopadzie 2018 roku. Na debiut nie musiał długo czekać. Już kilka miesięcy później, w lutym, spotkał się z Alexem Caceresem, którego poddał już w 1. rundzie. W październiku zaś spotkał się z doświadczonym Cubem Swansonem, który pokonał go jednogłośną decyzją sędziów. Brazylijczyk zebrał po tej walce sporo krytyki zarówno od kibiców, jak i swego ojca. Powodem była chęć walki w stójce.

Na UFC 288 z Graciem zmierzył się Charles Jourdain. Kanadyjczyk miał kilkukrotnie większe doświadczenie od rywala, zarówno w całym MMA, jak i w UFC. „Air” od debiutu w organizacji Dany White’a nie potrafi ustabilizować formy i choć jeszcze rok temu poddając Lando Vannatę przedłużył serię wygranych do dwóch, to kolejny duet pojedynków przegrał przez decyzję. Jak potoczyła się walka Gracie vs Jourdain?

-> Oglądaj UFC online!

UFC 288: Gracie vs Jourdain

RUNDA 1

Jourdain zaczął z dużym szacunkiem atakując prostymi z dystansu. Posłał w końcu mocną serię i choć schowany za gardą Kron Gracie, to odczuł podbródki Kanadyjczyka. Była pierwsza próba klinczu ze strony Brazylijczyka, ale świetnie wybronił to rywal. Znakomicie przygotowany „Air” nie daje się wciągnąć w grę Krona! Świetne podbórdkowe na pochylającego się Brazylijczyka. Wciąga go w końcu w gardę Brazylijczyk, Gracie zaczyna rozbijać oponenta w pełnej gardzie z pleców. Jourdain broni się i w końcu udaje mu się wyrwać z uchwytu! Zamknął go jeszcze na chwilę na siatce Gracie, ale sam przyjął szybką serię na koniec rundy.

RUNDA 2

Szybko rozpuścił ręce Jourdain strasząc Brazylijczyka przed próbą podejścia. Ten stara się ustawić Kanadyjczyka kopnięciami i znów wskakuje w gardę ściągając oponenta na matę. Obaj starają się aktywnie pracować, „Air” zadał ale wyłapał też kilka łokci. Wyrwał się w końcu Charles i coraz łatwiej przychodzi mu bronić się przed podejściem Krona Gracie, którego zasypuje serią krótkich haków i podbródkowych. Ponownie złapał go Brazylijczyk i ściągnął na matę, ale 30 sekund to za mało na skończenie Kanadyjczyka.

RUNDA 3

Kron zaczął próbować atakować prawym prostym, ale częściej i szybciej bije Jourdain. Charles wybronił się przed próbą sprowadzenia i zdaje się być na pewnej drodze do zwycięstwa, znów świetna seria na korpus Graciego. Ten wciąga „Air” Jourdaina na matę, ale raz jeszcze kompletnie nie potrafi znaleźć sposobu na poddanie Kanadyjczyka, który z łatwością wraca na nogi. Miesza uderzenia na głowę i brzuch Kanadyjczyk, który do końca rundy wypunktował Krona Gracie.

Wynik walki: Charles Jourdain wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO