UFC 288. Xiaonan Yan kończy byłą mistrzynię w 1. rundzie! [VIDEO]

Opublikowane 7 maja 2023, 05:35
przez Jakub Hryniewicz
0
1
Brak komentarzy

W karcie głównej UFC 288 znalazło się też miejsce na pojedynek pań. Była mistrzyni kategorii słomkowej Jessica Andrade zmierzyła się z Xiaonan Yan.

-> Oglądaj UFC 288 na żywo!

Obie fighterki wniosły pokaźny sumaryczny rekord do oktagonu. Łącznie stoczyły bowiem ponad 50 zawodowych walk w MMA, z czego zdecydowana większość należy oczywiście do Jessici Andrade. Brazylijka ma bowiem 34 pojedynki za sobą i choć wśród nich jest aż 10 porażek, to wciąż jest czołową zawodniczką UFC. Nie można też zapomnieć o mistrzostwie kategorii słomkowej zdobytym przez „Bate Estacę” w 2019 roku.

Xiaonan Yan nie dostąpiła dotychczas zaszczytu pojedynku o tytuł. Do starcia z Andrade podchodziła po wygranej przez decyzję z Mackenzie Dern. Tym samym 33-letnia Chinka przerwała serię 2. porażek, swoją drogą pierwszych pod banderą UFC. Tego wieczoru w New Jersey wychodziła jednak do klatki jako spory underdog.

-> Oglądaj UFC online!

UFC 288: Andrade vs Yan

RUNDA 1

Yan zaczęła agresywnie od kopnięć na łydkę i prostych. Andrade w końcu skróciła dystans i rozpuściła swoje sierpy, ale bez większego powodzenia. Chinka tymczasem znakomicie wykorzystywała przewagę warunków fizycznych. Zaryzykowała Brazylijka przyjęciem kilku ciosów, by wyprowadzić swoją kombinację. Prawy cross Xiaonan trafia w punkt, podobnie jak zaraz kolejne low kicki. Znów podchodzi Jessica Andrade, ale NOKAUTUJE JĄ XIAONAN YAN!

Wynik walki: Xiaonan Yan wygrywa przez TKO w 1. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO