Konflikt Borek – Wasilewski szkodzi polskiemu boksowi? „Więcej mówi się o wpisach, niż o samym boksie” [VIDEO]

fot. YouTube
Opublikowane 11 maja 2023, 14:20
przez Jakub Hryniewicz
4
0
Brak komentarzy

Na kanale Fansportu TV pojawił się materiał dotyczący konfliktu na linii Mateusz Borek – Andrzej Wasilewski. Dwaj wpływowi promotorzy, choć niegdyś byli dobrymi znajomymi, od dawna nie potrafią znaleźć wspólnego języka.

Andrzej Wasilewski jest szefem grupy KnockOut Promotions, a pod swoimi skrzydłami ma takich zawodników, jak Michał Cieślak, Laura Grzyb, czy Łukasz Różański. Cała trójka brała udział w niedawnej gali boksu w podrzeszowskiej G2A Arenie.

Pierwsza dwójka sięgnęła tego wieczoru po mistrzostwo Europy. Cieślak już w 4. rundzie skończył Dylana Bregeona, a Grzyb zdobyła żeński tytuł po niejednogłośnej wygranej nad Marią Cecchi. W main evencie natomiast Łukasz Różański szybko znokautował niepokonanego Alena Babicia.

„Więcej mówi się o wpisach, niż o samym boksie”

Całe wydarzenie nie doczekało się niestety promocji na popularnym Kanale Sportowym. Na kilka dni przed galą padła informacja o zamknięciu programu W Ringu. Jeden z szefów YouTube’owego medium Mateusz Borek przyznał, że nie mógł pogodzić się z pomówieniami Wasilewskiego. Promotor powiedział w jednej z wypowiedzi, że komentator pobił jednego ze współpracowników.

Swoją opinię na ten temat wyraził dziennikarz kanału Fansportu TV, Jakub Kulig. Przyznał on między innymi, że o ile wymiany w social mediach niegdysiejszych kolegów interesują kibiców, o tyle nie daje to większych zysków dla sportu.

– Z jednej strony fajnie, bo wzbudzają jakieś emocje u kibiców. Natomiast z drugiej strony, nie przekłada się to w żaden sposób na promocję boksu. Jeśli te wojny twitterowe przekładały by się na, to że nagle ta oglądalność boksu byłaby dużo większa, to OK, super. Natomiast uważam, że często dużo więcej się mówi o tych wpisach, niż o nim samym boksie, niż o samej promocji zawodników.

Dziennikarz zauważył też, że w Polsce brakuje bokserów pokroju Artura Szpilki, który elektryzował publikę. O ile sukces Różańskiego, Cieślaka, czy Grzyb jest świetną laurką dla rodzimego boksu, o tyle sport ten nie zajmuje już tak wysokiej pozycji, jak przed laty.

Cały odcinek „Na temat” dostępny do obejrzenia poniżej.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments