Pasternak o słabych zarobkach w MMA! Podaje konkretne kwoty: „Mega dobrzy zawodnicy zarabiają…”

Fot. FAME
Opublikowane 11 maja 2023, 09:42
przez Przemek Krautz
4
4
Brak komentarzy

Michał Pasternak w ostatnim wywiadzie zdradził, na jakie pieniądze mogą liczyć zawodnicy w sportowych federacjach.

„Wampir” to doświadczony fighter, który bił się w wielu organizacjach. Niedługo także zadebiutuje w FAME i stoczy pojedynek z Piotrem Szeligą na zasadach nie MMA, a K-1, za który najprawdopodobniej dostanie największe pieniądze w karierze.

Pasternak o zarobkach w polskim MMA

W rozmowie na kanale Olimp Sport Nutrition wyjaśnił, że w polskim MMA zawodnicy nie zarabiają dużych pieniędzy, mimo że bardzo ciężko trenują. Sam przez długi czas musiał godzić pracę z treningami, jednak w końcu postawił wyłącznie na sport.

„Wampir” zaznaczył, że na dobre pieniądze mogą liczyć topowi zawodnicy. Jak wiadomo, pod tym względem liderem na polskim rynku jest KSW, gdzie największe gwiazdy zarabiają nawet kilkaset tysięcy złotych za walkę. Pozostali fighterzy nie są jednak w stanie zarobić takich kwot i zaczynają od znacznie mniejszych gaż.

Pasternak dodał również, że często zdarzają się kontuzje czy też w ostatniej chwili wypadają z walki rywale, przez co zawodnicy nie tylko nie zarabiają, ale również tracą pieniądze na przygotowania:

– Sport u nas w kraju… Ciężko z tego wyżyć, to nie tak, że co miesiąc masz wypłatę. Szykujesz się do walki, nagle coś pójdzie nie tak i ty tylko straciłeś siano, a nic nie zarobiłeś. Nie tylko nic nie zarobiłeś, musisz dalej wydawać na fizjoterapeutów.

– Powiedzmy realnie widzom. 30 tysięcy zarabiają mega dobrzy zawodnicy i w jakimś sensie topowi. Nie mówię o największej organizacji typu KSW. Mniejsze zapłacą 10 tysięcy, góra 15. Może być tak, że się szykujesz do walki, wypadł ci rywal i federacja nie znajdzie nikogo innego. Musisz ty szukać walki. Jak szukasz walki, to organizator zawsze mniej zapłaci. Najlepiej jest negocjować, kiedy ty możesz odejść od stołu.

Źródło: YouTube

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
4
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments