Trener Okniński podpowiada Błachowiczowi: „Ja bym zrobił prosty plan: nap***dalanka i…”

fot. YouTube
Opublikowane 18 maja 2023, 12:12
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Jan Błachowicz już 29 lipca na UFC 291 powróci do oktagonu, gdzie zmierzy się z Alexem Pereirą. Zdaniem Mirosława Oknińskiego Brazylijczyk jak najbardziej znajduje się w zasięgu byłego mistrza.

Rywalem Polaka na UFC 291 będzie Alex Pereira. Brazylijczyk stracił przed kilkoma tygodniami pas mistrzowski wagi średniej na rzecz Israela Adesanyi. Po tej porażce szybko poinformował o zmianie dywizji na półciężką, a w mediach zaczęły się spekulacje, kto przywita w niej „Poatana”.

Wybór padł na Jana Błachowicza. Cieszynianin był jednym z pierwszych, którzy wyrazili chęć na starcie z Pereirą. Stójkowy styl obu zawodników może zwiastować fenomenalne widowisko. Były mistrz wagi półciężkiej ponownie zobaczy się też z Gloverem Teixeirą, który jest sparingpartnerem Brazylijczyka i regularnie pojawia się w jego narożniku.

Mirosław Okniński o walce Błachowicz vs Pereira

Na kanale MMA-bądź na bieżąco pojawił się wywiad z Mirosławem Oknińskim. Jednym z poruszonych tematów był pojedynek Błachowicz vs Pereira, a główny trener Akademii Sportów Walki Wilanów nie ukrywał zachwytu nad tym zestawieniem.

To jest sztos. Najlepszy w ogóle wybór. Gość nie umie parteru, nie umie zapasów, lubi się bić! Można się z nim pobić i go jeszcze poprzewracać.

Okniński podał też swój pomysł na tę walkę. Jego zdaniem Błachowicz musi wykorzystać parter, który jest ewidentnie słabszą stroną byłego kickboksera.

Ja to bym zrobił taki prosty plan: nap***dalanka, dwie-trzy minuty i tam w czwartej bym go obalił i jeszcze bym mu kokosów nabił na ziemi, albo go poddał. I później znowu, bitka, bitka, znowu obalenie.

Moim zdaniem on jest do obalenia i na ziemi do ogrania. A nawet, jeśli [Janek] go nie podda, to go może rozbijać. Wtedy będzie łatwiejszy w stójce. Ta walka powinna tak wyglądać, że: wojna w stójce, obalenie, wojna na ziemi. No i może nie być następnej rundy. A jak będzie następna runda, to to samo.

Niektórzy powątpiewają, czy ewentualne zwycięstwo Janka nad „Poatanem” przybliży go do walki mistrzowskiej. Okniński zwrócił jednak uwagę, że miejsca rankingowe, o czym w przypadku Pereiry w dywizji półciężkiej mówić nie można, to nie wszystko.

Medialnie – jest bomba. Ktoś tam p**przy jakieś bzdury, że „to cofa Janka od walki o pas”. Jak walczysz medialne walki, to nie cofasz się! Jeżeli walczysz medialne walki, to ty idziesz do góry. Możesz być 10. w rankingu, jak walczysz medialną walkę, to możesz dostać tę o pas. Ja uważam, że dla Janka: mega walka. To jest strzał w dziesiątkę!

Błachowicz vs Pereira: Kursy na walkę

Cała karta walk UFC 291 dostępna będzie w transmisji na żywo w Fortuna TV. Wystarczy otworzyć konto i obstawić dowolny kupon! Nowi użytkownicy eFortuna.pl mogą liczyć na szereg znakomitych bonusów: darmowe 20 zł na start i dodatkowe 10 zł do pierwszego depozytu. Ponadto trzy pierwsze zakłady, za kolejno 100 zł, 200 zł i 300 zł, obstawicie bez ryzyka!

-> Zarejestruj się i odbierz bonus na galę UFC 291

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO