Tomasz Sarara o przejściu z KSW do High League: „Freak fighty przestały mnie po prostu irytować i mi przeszkadzać”

Fot. YouTube
Opublikowane 25 maja 2023, 08:51
przez Przemek Krautz
7
3
Jeden komentarz

Za nami pierwsza konferencja przed galą High League, podczas której nie brakowało niespodzianek. Ogromnym zaskoczeniem było ogłoszenie starcia z udziałem Tomasza Sarary.

Jeszcze do wczoraj były kickboxer był zawodnikiem KSW. Kilka godzin przed konferencją największa polska organizacja MMA ogłosiła jednak, że kończy współpracę z Sarara. Można było się tego spodziewać, gdyż sam zawodnik po ostatniej porażce w KSW ogłosił, że kończy z MMA.

Sarara o przejściu z KSW do High League

Podejście Sarary do freak fightów zmieniło się na przestrzeni lat, wraz z tym, jak zmieniały się same federacje freakowe. Początkowo stawiały one na ogromne kontrowersje i awantury, które przyciągały kibiców. Teraz jest to mocno ograniczane przez włodarzy, a sami zawodnicy idą raczej w stronę sportu, regularnie trenując do kolejnych walk.

W ostatnich miesiącach zawodnik wspominał, że mógłby zgodzić się wyłącznie na starcie z innym sportowcem. Takie też zorganizowała federacja High League i podczas siódmej edycji 17 czerwca w Krakowie zmierzy się z Michałem Pasternakiem w formule boksu w małych rękawicach.

W ostatniej rozmowie z fansportu.pl po konferencji zabrał głos w sprawie debiutu w High League i przyznał:

– Projekt samego freak fightu przestał mnie po prostu irytować i przeszkadzać. Organizacje freakowe od dłuższego czasu zmieniają się bardzo mocno, kontraktują sportowców i dla mnie jedyną możliwością było zrobić walkę sportową w organizacji freak fightowej, z czym od dłuższego czasu nie mam problemu.

– Faktycznie od dłuższego czasu przyglądając się, jak zmieniają się freak fighty, zaczęło się również zmienić w mojej głowie. Dobrą koncepcję stosuje High League. Nie musimy zmieniać się na siłę w influencerów i robić gównoburzę, to sięgają po nowego odbiorcę. Ludzie, którzy nie są zainteresowani gównoburzą, chcą zobaczyć ciekawe starcia. Na pewno nie jeden fan sportów walki taką pizgankę zobaczy.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
7
3
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
GROMDA 13. Sarara typuje Don Diego vs Balboa o tytuł mistrza! „Nie ma wtedy nic przyjemniejszego niż bić typa, który…” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
12 dni temu

[…] Tomasz Sarara w ostatnim wywiadzie zabrał głos w sprawie nadchodzącej gali i zdradził swój typ na pojedynek o mistrzowski tytuł. […]

WIDEO