Koniec federacji High League!? Rząd zablokował wszystkie pieniądze przez powiązanie z Kadyrowem!

Fot. High League/YouTube
Opublikowane 29 maja 2023, 17:16
przez Przemek Krautz
51
5
3 komentarze

To koniec High League? Federacja ma ogromne problemy, przez które może nie odbyć się najbliższa gala planowana na 17 czerwca.

Za niecałe trzy tygodnie miało odbyć się kolejne freakowe wydarzenie, w main evencie, którego zestawiono Alberto Simao z „Kubańczkiem”. Na gali ma także dojść do starcia pomiędzy Michałem Pasternakiem i Tomaszem Sarara czy pierwszych pojedynków w ramach turnieju.

Poważne problemy High League

Nie wiadomo, czy High League 7 w ogóle się odbędzie, gdyż Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji po rozpatrzeniu wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zamrożono wszystkie środki na rachunkach organizacji!

Działania te zostały podjęte ze względu na podejrzenia o powiązania właścicieli federacji z czeczeńskim dyktatorem Ramzanem Kadyrowem, który wspiera atak Władimira Putina na Ukrainę. Jak wyjaśnia swoją decyzję MSWiA beneficjentami High League jest rodzeństwo Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva, którzy utrzymują relację z przywódcą Czeczenii.

Dodatkowo ich brat Baysangur ma stać za najważniejszymi decyzjami podejmowanymi przez federację. Wcześniej pracował także dla rosyjskiej organizacji ACA, która najprawdopodobniej należy do Kadyrowa. Niedawno w ACA zadebiutował jego syn, który zwyciężył po dużych kontrowersjach. Sędzia przerwał pojedynek zdecydowanie zbyt szybko, co odbiło się szerokim echem w social mediach.

Oświadczenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji

Poniżej znajdziesz szczegółowe wyjaśnienia opublikowane w oficjalnym oświadczeniu MSWiA. Sprawa jest poważna i wygląda na to, że gala najprawdopodobniej się nie odbędzie, gdyż nie ma możliwości odwołania się od tej decyzji:

– High League Bielski sp. Komandytowo-akcyjna działa w ramach federacji High League, która zajmuje się organizowaniem gali typu freak show fight. Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii.

Oddziały specjalne Ramzana Kadyrova zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki. W grudniu 2020 r. Departament Skarbu USA objął sankcjami finansowymi organizację ACA (Absolute Championship Akhmat) z powodu jej bezpośrednich powiązań z Ramzanem Kadyrovem.

Przedstawicielem ACA na Europę był Baysangur Edelbiev – brat właścicieli podmiotu High League Bielski sp. komandytowo-akcyjna. Utworzenie federacji High League umożliwiło osobom powiązanym z Ramzanem Kadyrowem kontynuowanie działalności w Polsce. Zastosowanie środków ograniczających wobec podmiotu High League Bileski sp. komandytowo-akcyjna uniemożliwi czerpanie korzyści z ich działalności osobom powiązanym z reżimem Ramzana Kadyrova, wspierającego agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Na ten moment organizacja zareagowała jedynie krótkim wpisem w social mediach o treści – Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działem prawnym. Prosimy o cierpliwość.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
51
5
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Wielki Bu komentuje problemy High League. Ostra odpowiedź Denisa! „Ciekawe jak spojrzysz w oczy tym wszystkim…” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
4 miesięcy temu

[…] Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji po rozpatrzeniu wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zamrożono wszystkie środki na rachunkach organizacji. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ – > Koniec federacji High League!? Rząd zablokował wszystkie pieniądze przez powiązanie z Kadyrowem! […]

trackback
Malik Montana odcina się od High League? Boxdel komentuje problemy federacji! „Kapitan opuszcza statek” – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
3 miesięcy temu

[…] Wydarzenie stanęło jednak pod dużym znakiem zapytania. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji po rozpatrzeniu wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zamroziło bowiem wszystkie środki na rachunkach organizacji. Więcej o tym przeczytacie TUTAJ – > Koniec federacji High League!? Rząd zablokował wszystkie pieniądze przez powiązanie z Kadyrowem! […]

trackback
Janikowski szczerze o walce w High League: „Był to trochę skok na kasę” [VIDEO] – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
3 miesięcy temu

[…] O rewanż w High League może być jednak ciężko. Wszystko przez ostatnie problemy federacji, o czym więcej przeczytacie tutaj -> Koniec federacji High League!? Rząd zablokował wszystkie pieniądze przez powiązanie z Kadyrowem! […]

WIDEO