Wardęga komentuje sytuację High League: „Składali mi wyższą ofertę niż FAME, ale dostałem informacje, że…”

Fot. FAME
Opublikowane 30 maja 2023, 08:45
przez Przemek Krautz
10
23
Brak komentarzy

Sylwester Wardęga skomentował działania podjęte wobec High League. Zdradził, że organizacja złożyła mu ofertę współpracy, jednak jej nie przyjął.

29 maja MSWiA po rozpatrzeniu wniosku ABW zdecydowało się zablokować wszystkie środki na rachunkach bankowych federacji. Od decyzji nie można złożyć apelacji, więc wygląda na to, że czerwcowa gala może zostać odwołana. Oficjalne oświadczenie High League pojawi się zapewne w najbliższych dniach.

Wardęga komentuje sytuację High League

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zdecydowało się na takie kroki ze względu na powiązania szefów organizacji, czyli Khazhbiego i Dianę Edelbiev z Ramzanem Kadyrowem. Za najważniejszymi decyzjami w organizacji ma stać ich brat Baysangur, który oficjalnie nie jest włodarzem High League.

Wcześniej odgrywał on ważną rolę w federacji ACA, która 3 lata temu została objęta sankcjami przez USA z powodu bezpośrednich koneksji z Kadryowem. Po zbanowaniu ACA utworzenie High League miało pozwolić na dalsze prowadzenie działalności w Europie przez osoby powiązane z czeczeńskim przywódcą.

Całą sprawę skomentował Sylwester Wardęga, który przyznał, że jego zdaniem najbliższa gala High League się nie odbędzie, a na całej sytuacji zyskać może Prime MMA – Zobaczymy, jak się sprawa potoczy i kto przejmie zakontraktowanych zawodników, ale uważam, Prime ma teraz swój czas.

Zdradził również, że gdy dołączył do FAME jako prowadzący, proponowano mu również pracę z High League. Posiadał jednak informacje, że jest prowadzone śledztwo w sprawie federacji i zdecydował się przyjąć niższą ofertę FAME:

– Jak zostawałem prowadzącym w FAME, czyli styczeń 2022, to High League składało mi wyższą ofertę, ale że dostałem wtedy informacje, że coś tam ich badają, to wybrałem tą tańszą i poszedłem do FAME. Wychodzi chyba na to, że to była dobra decyzja.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
10
23
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO