Janikowski o problemach High League: „To są dobrzy ludzie, znam ich. Mam nadzieję, że będą dalej organizować”

Fot. YouTube
Opublikowane 2 czerwca 2023, 08:53
przez Przemek Krautz
2
2
Brak komentarzy

Damian Janikowski zabrał głos w sprawie problemów High League. Stanął w obronie federacji i liczy na to, że jeszcze zorganizuje kolejne gale.

29 maja Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji po rozpatrzeniu wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zamroziła wszystkie środki na rachunkach bankowych organizacji. Decyzja ta została podjęta ze względu na powiązania właścicieli, czyli rodziny Edelbiev z czeczeńskim przywódcą Ramzanem Kadyrowem, który wspiera Władimira Putina i jego atak na Ukrainę.

Janikowski komentuje sytuację High League

Od początku istnienia federacji media kilkukrotnie pisały o możliwych powiązaniach właścicieli z Kadyrowem. Głos zabrał także Sylwester Wardęga, który zdradził, że docierały do niego różne informacje, przez co odrzucił lepszą ofertę High League i dołączył do FAME jako prowadzący konferencje:

Jak zostawałem prowadzącym w FAME, czyli styczeń 2022, to High League składało mi wyższą ofertę, ale że dostałem wtedy informacje, że coś tam ich badają, to wybrałem tą tańszą i poszedłem do FAME. Wychodzi chyba na to, że to była dobra decyzja.

Teraz głos zabrał również Janikowski, który w High League stoczył jeden pojedynek. W rozmowie z Filipem Lewandowskim przyznał, iż liczy na korzystne dla federacji rozwiązanie sprawy. Zawodnik KSW ma nadzieję, że będzie ona organizować kolejne gale:

– Polityka, PiS rządzący i ludzie ich, którzy sprawdzają wszystkie połączenia i sankcje, co może być tylko związane z Rosją. Z jednej strony jak wstawiają sankcje na wszystko, to bardzo źle, że chłopaki czy mieli jakiekolwiek powiązania, czy nie mieli, bo to są dobrzy ludzie, znam ich przecież osobiście, to na pewno nikomu krzywdy nie chcieli wyrządzić, a stwarzali przecież środowisko i możliwości do dawania walki, do zarabiania pieniędzy zawodnikom. Myślę, że tutaj jakby pomagali.

– Tylko przykrą sprawą jest… Jeżeli rzeczywiście gdzieś tam poszło to, że te pieniądze szły gdzieś tam z Czeczenii i było to powiązane z Kadyrowem. A druga sprawa to jest, że pewnie też są współwłaściciele Polacy, którzy zarabiali tutaj też pieniądze, pozyskiwali.

– Mam nadzieję, że to się rozwiąże, że założą inną spółkę, że pieniądze mają, że będą dalej organizować. Wydaje mi się, że to już jest na tyle duża federacja, że oni są w stanie zorganizować gale bez wpływów, jakie mieli do tej pory, a sprzedając PPV, sprzedając bilety na wejście, są w stanie opłacić całą resztę. Także wydaje mi się, że zaraz tam prawnicy zrobią, co trzeba i dalej będzie ta federacja działać.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO