KSW Colosseum 2. Joniak otwiera galę na Narodowym! Pokonuje Romanowskiego na pełnym dystansie

Opublikowane 3 czerwca 2023, 19:37
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami pierwsze starcie gali XTB KSW Colosseum 2. Już dzisiaj na Stadionie Narodowym odbędą się hitowe starcia z udziałem największych polskich gwiazd.

Czekają na nas dwa pojedynki mistrzowskie o pasy kategorii średniej i lekkiej. Ponadto w akcji zobaczymy legendy, w tym Michała Materlę, Scotta Askhama czy Mariusza Pudzianowskiego. Duże zainteresowanie wzbudza starcie byłego strongmana, który zmierzy się z Arturem Szpilką.

W pierwszym pojedynku zawalczyli Sebastian Romanowski i Mariusz Joniak. Jest to zestawienie dodane do gali na ostatnią chwilę. Dzień przed galą okazało się bowiem, że Werllesson Martins nie jest w stanie zrobić limitu wagowego, a lekarze nie pozwolili mu na udział w gali. Jego rywal Jakub Wikłacz zrezygnował z zastępstwa i udziału w wydarzeniu, a federacja postanowiła w to miejsce ogłosić nowy pojedynek.

-> Oglądaj galę KSW Colosseum 2 <-

RELACJA

RUNDA 1

Romanowski powoli zbliża się do rywala, który straszy go low kickiem i kopnięciem na głowę. Zaatakował Sebastian, nie trafił go czysto Mariusz. Poszukał wysokiego kopnięcia, ale poślizgnął się przy tym Joniak. Dobra wymiana bokserska. Mariusz uporczywie atakuje łydkę Romanowskiego, który celnie i szybko kontruje. Potężna kombinacja lewy-prawy Sebastiana. Dobrze wstrzelił się z uderzeniami na korpus i tułów Romanowski, ale odczuwa low kicki Joniaka. Mocne dwa lewe Romanowskiego.

RUNDA 2

Szybko skrócił dystans Romanowski, który bił naprawdę mocno i celnie. Posłał też dobre kolano na głowę Joniaka. Mariusz próbuje klinczować, chciałby przenieść pojedynek do parteru. Potężnie kopie jednak Sebastian, weszło kilka kopnięć na wątrobę! Joniak ratuje się parterem, odpuścił jednak próbę dźwigni na nogę i broni się z dołu. Romanowski znakomicie kontroluje oponenta, skutecznie go obija, ale uwolnił się Joniak! Pracuje nad Sebastianem Mariusz, zachodzi mu za plecy i szukał jeszcze duszenia w ostatnich sekundach.

RUNDA 3

Romanowski na środku klatki, trafił lewym i dwoma mocnymi high kickami. Poczuł to Joniak, ale też z łatwością obalił rywala! Szybkie wejście za plecy, zaatakował też kilkoma młotkami. Ucieka mu Sebastian, który sporo sił zostawił w poprzednich rundach i ratuje się przed dosiadem skręceniem bioder. Joniak spuszcza mocne łokcie i widać, że parter to jego dominująca płaszczyzna. Romanowski nie potrafi uciec spod oponenta, który cały czas celnie i mocno obija go po twarzy. Przeszedł jeszcze Joniak na ostatnie sekundy do pozycji bocznej.

Oficjalny wynik: Mariusz Joniak wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO