Gala zagrożona? Clout MMA wydało oświadczenie w sprawie doniesień o działaniach MSWiA!

Fot. YouTube
Opublikowane 9 lipca 2023, 09:14
przez Przemek Krautz
9
41
3 komentarze

Według najnowszych doniesień organizacji Clout MMA przyjrzy się Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Federacja wydała w tej sprawie oświadczenie.

Najpierw MSWiA zainterweniowało w sprawie High League i po śledztwie na wniosek ABW zamroziło rachunki bankowe organizacji. Wszystko przez powiązania właścicieli, czyli rodziny Edelbiev z Ramzanem Kadyrowem i Rosją. Kilka dni później w miejsce High League powstał projekt Clout MMA.

Gala Clout MMA zagrożona?

W KRS oficjalnym właścicielem jest Lexy Chaplin oraz partnerka Sławomira Bielskiego, który był jednym z szefów High League. Nie jest jednak tajemnicą, że to właśnie on stoi za nową organizacją, w związku, z czym również i w sprawie Clout MMA MSWiA postanowiło podjąć odpowiednie kroki, aby ustalić, czy także tym razem nie ma podobnych powiązań, jak w HL.

O działaniach ministerstwa poinformował portal salon24.pl, a Clout MMA postanowiło wydać w tej sprawie oficjalne oświadczenie. Rzecznik organizacji Mateusz Sobiecki w rozmowie z portalem sport.pl przekazał:

– Przygotowania do gali CLOUT MMA 1 przebiegają zgodnie z planem i skupiamy się na wydarzeniu, które odbędzie się 5 sierpnia w hali COS Torwar w Warszawie. W odniesieniu do treści artykułu opublikowanego w serwisie Salon24.pl stanowczo podkreślamy, że jako spółka, wraz z jej wspólnikami i wszelkimi pracownikami czy podwykonawcami, oraz jako organizacja sportów walki potępiamy wojnę wywołaną przez Rosję na terytorium Ukrainy.

– Ponadto informacje pojawiające się w przytoczonym artykule dotyczące m.in. wynagrodzeń zawodników nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość. Nadmienić należy, że wszelkie środki finansowe, którymi dysponuje spółka, pochodzą z legalnego źródła i są zarządzane z godnie polskim prawem. Jako organizacja CLOUT MMA działamy zgodnie z prawem i nie mamy niczego do ukrycia. Wszelkie nasze działania pozostają transparentne. Jednocześnie zamierzamy walczyć z próbami nieuzasadnionego oczerniania nas i pomawiania.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
9
41
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żwirekimuchomorek
Żwirekimuchomorek
2 miesięcy temu

jaki artykuł złamali?

Jogel
Jogel
2 miesięcy temu

Kochom Cie Lexy

trackback
Gala Clout MMA zagrożona? Znamy decyzje ministerstw! – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
2 miesięcy temu

[…] działaniach ministerstwa jako pierwszy poinformował portal salon24.pl, a niedługo po tym Clout MMA wydało specjalne oświadczenie. Przekazano w nim, że cała spółka wraz z pracownikami i podwykonawcami potępiają wojnę […]