Trener Pudzianowskiego zaskakująco o przyszłości polskiego MMA! „Kiedy Mariusz odejdzie, wypłaty nie będą takie same”

Fot. YouTube
Opublikowane 19 lipca 2023, 11:24
przez Przemek Krautz
5
0
Brak komentarzy

Arbi Shamaev zabrał głos w sprawie Mariusza Pudzianowskiego i stwierdził, że sytuacja w MMA mocno zmieni się, kiedy ten zakończy karierę.

Pudzianowski to jedno z największych nazwisk w polskich sportach walki. W dużym stopniu zawdzięcza mu się wypromowanie zarówno organizacji KSW, jak i całego MMA. Jako legenda strongmanów zawsze przyciąga ogromną liczbę fanów na trybuny oraz przed ekrany.

Arbi Shamaev o Mariuszu Pudzianowskim

Zawodnik ma już jednak 47 lat i od pewnego czasu regularnie wspomina o zakończeniu kariery. Sportowa emerytura bez wątpienia zbliża się wielkimi krokami, a jego trener Arbi Shamaev w ostatnim wywiadzie dla Klatka po klatce przyznał, że idealnym momentem na pożegnanie się z MMA było zwycięstwo nad Michałem Materlą.

„Pudzian” jednak zdecydował się walczyć dalej i aktualnie jest po dwóch porażkach przed czasem. Bez wątpienia bardzo trudno będzie mu znaleźć przeciwnika, a trener nie chce, żeby na jego nazwisku budować młodych zawodników, którzy mogą w przyszłości stać się kolejnymi gwiazdami.

Stwierdził również, że osoby, które krytykują „Dominatora” będą zawiedzione, kiedy ten przestanie toczyć pojedynki w klatce, gdyż jego zdaniem wypłaty nie będą takie same jak aktualnie:

– Ludzie, którzy go krytykują, odczują to, kiedy odejdzie. Jak on odejdzie, jak Mamed odejdzie, to zobaczą, że wypłaty nie będą takie same. Sponsorom nie będzie zależało tak mocno, jak na wielkich gwiazdach. Sponsorzy nie będą wydawali tyle pieniędzy.

– Zawodnicy będą na tym dużo tracili. Dopóki walczą, są w stanie promować zawodników, zyskać sponsorów, mówię ogólnie o galach. Jak nie będzie ich, to będziemy mówić: „A jednak nie docenialiśmy”. Jak to się mówi, dopóki nie stracisz, nie doceniasz.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO