To koniec KSW w Viaplay! Zapadła szokująca decyzja!

Fot. YouTube
Opublikowane 20 lipca 2023, 10:16
przez Przemek Krautz
10
8
Jeden komentarz

KSW może mieć poważne problemy. Platforma Viaplay w oficjalnym raporcie ogłosiła właśnie, że wycofuje się z wielu rynków, w tym także z Polski.

Od kilku tygodni głośno mówiło się o ogromnych kłopotach finansowych firmy. W czerwcu pojawiła się informacja, że w drugim kwartale roku 2023 spółka przewiduje stratę operacyjną wynoszącą między 24 a 29 mln dolarów.

Spółka tłumaczy te wyniki niższą niż zakładaną sprzedażą subskrypcji, wyższymi kosztami działalności oraz pogorszeniem globalnej sytuacji na rynku. Dodatkowo z funkcji prezesa zrezygnował Anders Jensen, a wiadomości te sprawiły, że akcje Viaplay spadły o około 60 procent.

Viaplay wycofuje się z Polski!

To jednak dopiero początek problemów. 20 lipca firma opublikowała raport, z którego wynika, że Viaplay zwolni aż 25 procent swoich pracowników. Dodatkowo spółka wycofuje się z Litwy, Łotwy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, a także Polski!

Takiego obrotu spraw z całą pewnością nie spodziewało się KSW, które w czerwcu przedłużyło współpracę z Viaplay o kolejne dwa lata. To właśnie poprzez tę platformę kibice mogli wykupić dostęp do gal największej polskiej federacji MMA.

Nie wiadomo, jakie kroki podejmą teraz szefowie KSW. Przypomnijmy, że wcześniej organizacja współpracowała z Polsatem, a subskrypcje PPV można byłoby wykupić osobno na każde wydarzenie. Oferta Viaplay była jednak znacznie bardziej atrakcyjna, gdyż dostarczała miesięczny dostęp do innych treści jak filmy, seriale czy różne wydarzenia sportowe także na żywo.

Jak dowiedział się portal fansportu.pl sami pracownicy są zaskoczeni decyzją, jaka została podjęta przez Viaplay:

– Z naszych informacji wynika, że nawet pracownicy Viaplay w Polsce są zszokowani tą decyzją, a KSW będzie musiało sobie jakoś teraz poradzić.

Jesteście zaskoczeni decyzją Viaplay?

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
10
8
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Wiemy, co z KSW! Federacja wydała oświadczenie w sprawie problemów Viaplay – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
2 miesięcy temu

[…] To jednak dopiero początek problemów. 20 lipca firma opublikowała raport, z którego wynika, że Viaplay zwolni aż 25 procent swoich pracowników. Dodatkowo spółka wycofuje się z Litwy, Łotwy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, a także Polski! […]

WIDEO