Clout MMA opublikowało raport z ataków hakerskich! „Zdarzenie zostało zgłoszone organom ścigania”

fot. Clout MMA
Opublikowane 9 sierpnia 2023, 15:38
przez Jakub Hryniewicz
0
1
Brak komentarzy

Clout MMA opublikowała częściowo raport dotyczący ataków hakerskich, które miały być przyczyną braku transmisji dla wielu użytkowników.

Sobotnie wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, gdyż na karcie walk znalazło się wiele emocjonujących pojedynków. Andrzej Fonfara w 16 sekund rozprawił się z Marcinem Najmanem, Tomasz Sarara pokonał na pełnym dystansie Jaya Silvę, a w co-main evencie Tomasz Hajto został poddany przez Zbigniewa Bartmana.

Wielu użytkowników nie wspomina jednak tego wieczoru najlepiej. Niemal bezpośrednio przed rozpoczęciem gali pojawiły się problemy ze stroną. Kibice nie mogli wykupić PPV, ani nawet się zalogować. Organizatorzy zapewniali, że robią co mogą, by przywrócić wszystko na miejsce.

Ostatecznie jednak wiele osób w mediach społecznościowych informowało, że stream z Clout MMA 1 im nie działa. Kilkanaście godzin po zakończonym wydarzeniu federacja opublikowała oświadczenie wyjaśniając, że doszło do ataków hakerskich.

Dziś z kolei w mediach społecznościowych zamieszczono częściowy raport. Jak wyjaśniono nie zostały przedstawione wszystkie próby ataków hakerskich w naszym kierunku ze względu na toczące się śledztwo.

– Pragniemy zaznaczyć, że wszystkie zgłoszone reklamacje są przedmiotem rozpatrywania, a każdy widz, który zgłosił się z nią do nas otrzyma adekwatną rekompensatę. (…) Maksymalna odnotowana liczba szkodliwych zapytań osiągnęła poziom 27,5 mln na minutę, a atak był realizowany w następujących falach:
19:04 – 19:05 – 9,2-9,7 mln / min
19:29 – 18,1 mln / min
19:44 – 19:47 – 13-14 mln / min
21:12 – 27,5 mln / min
21:20 – 2,6 mln /min
21:52 – 2,8 mln / min

Ktoś zadał sobie masę trudu i wyłożył ogromne środki finansowe, aby zniszczyć Wam ten wieczór. Zupełnie tego nie rozumiemy, ponieważ dla nas liczyło się jedynie zapewnienie Wam niezapomnianej rozrywki. Nigdy nie chcieliśmy z nikim wojować, nie wchodzimy też nikomu w drogę, staramy się jedynie dostarczać Wam rozrywkę na najwyższym poziomie. Atak ten sprawił, że najbardziej pokrzywdzeni byliście Wy, czyli widzowie, chcący bawić się w trakcie oglądania gali CLOUT MMA 1. Atak hakerski był ostatecznie skierowany we wszystkich, którzy chcieli spędzić wieczór razem z nami – czytamy w oświadczeniu federacji podpisanym przez Julitę Górską, Sławomira Peszkę oraz Lexy Chaplin. Warto nadmienić, że Szalony Reporter ujawnił szacowaną kwotę, która miała zostać przeznaczona na ofensywę.

Czy będziesz oglądał Clout MMA 2?

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments