Co dalej z transmisją KSW w Viaplay? Rysiewski zabrał głos: „To byłoby absurdem, żeby…”

Fot. KSW/YouTube
Opublikowane 15 sierpnia 2023, 11:10
przez Przemek Krautz
1
0
Brak komentarzy

Dyrektor Sportowy KSW Wojsław Rysiewski zabrał głos w sprawie Viaplay. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie dojdzie do żadnych zmian.

W lipcu media obiegła informacja o ogromnych stratach finansowych Viaplay. W raporcie firma zapowiedziała, że zwolni 25 procent pracowników, a swoje usługi wycofuje z kilku rynków, w tym m.in. z Litwy, Łotwy, Estonii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, a także Polski.

KSW pozostanie w Viaplay?

Dla polskich kibiców MMA było to spore zaskoczenie, gdyż Viaplay zajmuje się transmisją gal KSW. Pojawiły się pytania, czy federacja wróci do subskrypcji PPV, czy też podejmie współpracę z inną platformą. Organizacja wydała oświadczenie i przekazała, że na ten moment nic się nie zmienia.

Teraz więcej szczegółów zdradził Wojsław Rysiewski, który rozmawiał z Marianem Ziółkowskim i Filipem Lewandowskim podczas programu MMA Studio. Dyrektor Sportowy KSW wyjaśnił, że dopóki nie pojawi się alternatywa, transmisja nadal będzie odbywała się w serwisie Viaplay:

– Dla nas się nic nie zmienia. Rozpoczął się sezon Premier League. Tak jak w poprzednim sezonie mecze są pokazywane, są zaplanowane kolejne wyścigi Formuły 1, kolejne gale KSW i myślę, że to, na co z dużymi emocjami zareagowali kibice, trzeba się w to wczytać, jaki mają plan.

– Oni mają prawa, które bardzo dobrze rotują i Polska jest jedynym rynkiem, gdzie zyskali subskrybentów w ostatnim kwartale, między innymi pewnie dzięki gali KSW, która była w czerwcu. To byłoby absurdem, żeby nagle wyłączyć wtyczkę. Dostaliśmy zapewnienie, że dopóki nie pojawi się jakaś sensowna alternatywa, to nic się nie będzie zmieniało i umowa jest dobrze zabezpieczona, będzie kontynuowana, gale będą transmitowane. Z perspektywy kibica nic się nie zmienia.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
1
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO