Legendarny fighter zakończył karierę! Korean Zombie zdjął rękawice po brutalnym KO

fot. Twitter
Opublikowane 26 sierpnia 2023, 18:13
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Na minionej gali UFC Singapur nie brakowało emocji. Swoje walki stoczyło dwoje Polaków, a wszystko zamknęła potyczka w wadze piórkowej: Holloway vs The Korean Zombie.

-> Odbierz BONUSY i oglądaj gale UFC na żywo!

Dzisiejsze popołudnie znakomicie rozpoczęło się dla polskich kibiców. Jeszcze przed 13 do oktagonu wszedł Michał Oleksiejczuk, który wytrzymał potężne kolana i kopnięcia Chidiego Njoukaniego. Polak zaliczył bardzo dobre sprowadzenie, po którym zwyciężył przez TKO w 1. rundzie. O wiele gorzej wyglądało starcie z udziałem Łukasza Brzeskiego. Fighter wagi ciężkiej został czysto znokautowany w 3 minuty.

Emocji nie brakowało też w main evencie. W nim Max Holloway zmierzył się z Chan Sung Jungiem, który nie zamierzał odpuścić młodszemu rywalowi. Kilkukrotnie trafił „Blesseda” w szczękę, co ten zdecydowanie odczuł. W 2. odsłonie zaś sam był blisko odklepania duszenia. W trzecią „The Korean Zombie” wszedł z otwartymi rękoma. Natychmiast zaprosił rywala do wymiany, aż przyjął potężny hak, po którym padł na deski.

W wywiadzie po przegranej potwierdziły się wcześniejsze spekulacje. Chan Sung Jung zaakceptował swój los i to, że nigdy nie zostanie mistrzem, co od początku było jego celem. Zdjąwszy rękawice pozostawił je na macie i we łzach opuścił klatkę.

– Kończę z walkami. Gdy wchodziłem w MMA moim celem było zostać mistrzem. Nie obchodzi mnie walka o trzecie, czy czwarte miejsce. Starałem się jak mogłem w przygotowaniach, by pokonać Maxa. Naprawdę szczerze wierzyłem w to, że mogę go pokonać, ale nie podołałem.

Wydaje mi się, że to była moja ostatnia okazja, także kończę z walkami – powiedział za pomocą tłumacza „Korean Zombie”.

Tym samym zakończyła się trwająca 25 pojedynków kariera Koreańczyka. 36-letni zawodnik zadebiutował w UFC jeszcze w 2011 roku od razu zapisując się na kartach historii. Był bowiem autorem pierwszego w historii organizacji poddania twisterem. „Zombie” dwukrotnie mierzył się o pas wagi piórkowej. Za każdym razem jednak przegrywał przez TKO w 4. rundzie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO