UFC. Kontrowersyjne zwycięstwo!? Rozbity Smith pokonuje Spanna!

Opublikowane 26 sierpnia 2023, 16:49
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Tuż przed walką wieczoru UFC Singapur doszło do rewanżowej walki w wadze półciężkiej. Ryan Spann chciał odegrać się za przegraną sprzed dwóch lat na Anthonym Smisie.

-> Oglądaj UFC za darmo w Fortunie

„The Superman” ubiegły rok mógł uznać za udany. Stoczy dwie walki i obie kończył wygrywając przed czasem. Iona Cutelabę poddał w 1. rundzie, a Dominicka Reyesa brutalnie znokautował w zaledwie 80 sekund. Seria dwóch wygranych z rzędu dobiegła końca w marcu. W main evencie gali UFC z cyklu Fight Night Spann musiał uznać wyższość Nikity Krylova.

Była to pierwsza porażka Ryana od września 2021 roku. Wówczas w 1. rundzie odklepał po duszeniu dzisiejszego oponenta, Anthony’ego Smitha. Dla 35-letniego fightera była to ostatnia wygrana przed galą UFC Singapur. Amerykanin kolejno został znokautowany w 2. rundzie przez Ankalaeva i zdominowany na pełnym dystansie przez Johnny’ego Walkera. Czy Smith ponownie pokonał Spanna?

-> Odbierz bonus i obejrzyj UFC na żywo!

UFC: Smith vs Spann – RELACJA

RUNDA 1

Smith szybko zaczął od high kicka i mocnego low kicka na wykroczną nogę Spanna. Ryan próbuje odpowiedzieć, unika mocnego crossa i szukał sprowadzenia. Dobry lewy “Lionhearta”, Spann zamyka go na siatce. Dobrze wchodzą proste Anthony’ego, “Superman” stara się odegrać, ale brakuje mu do rywala. Przechwycił kopnięcie “Lionheart”, podcina Spanna, ale nie zdążył z klinczem. Duża przewaga Smitha, Ryann dobrze trafił crossem. Trafił lewym sierpem Spann, ale został obalony przez Smitha. Szukał duszenia “Lionheart”, uciekł mu jednak “Superman”. Anthony zaliczył jeszcze kilka mocnych low kicków na koniec rundy.

RUNDA 2

Smith wyczekuje ataków Spanna, sam kopie po łydce rywala i straszny mocnym cepem. Trafił go Spann! Oberwał latającym kolanem, “Superman” atakuje bezlitośnie ground-and-poundem, ale broni się “Lionheart”. Skręca się szukając poddania, zawinął się pod Ryanem, który wrócił na nogi. Smith posyła prawy cross, ale widać, że ma słabą widoczność na zakrwawionym lewym oku. Spann nie rzuca się z szaleńczym atakiem, metodycznie obija twarz “Lionhearta”. Anthony broni się low kickami, “Superman” szuka kontry i trafia lewym sierpem, sam też zainkasował uderzenie na głowę.

RUNDA 3

“Lionheart” mimo spuchniętego oka pozostaje w grze. Od razu zaczyna od kopnięć na nogę, Spann szuka fronta na brzuch i dokłada ciosy na głowę. Mocny prawy “Supermana”, Smith zasłania twarz nie chcąc pogorszyć oka. “Lionheart” dobrze okopuje wykroczną nogę Ryana, który ostrożnie wyczekuje odsłonięcia rąk przez Smitha. Odchyla się Spann, ale inkasuje zaraz mocny prawy cross! Odważniej atakuje “Lionheart”, ma jeszcze 120 sekund do końca. Spann trafia jedynie pojedynczymi ciosami, ale obrywa przy tym mocnymi kopnięciami na łydkę. Spann trafia jeszcze lewym-prawym, krąży wokół Smitha, który blokuje wszystkie próby skończenia przez rywala.

Wynik walki: Anthony Smith wygrywa przez niejednogłośną decyzję sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO