UFC. Nakamura nadal niepokonany! Dominacja na pełnym dystansie!

Opublikowane 26 sierpnia 2023, 15:33
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W karcie głównej UFC Singapur doszło do potyczki w wadze koguciej. Niepokonany Rinya Nakamura w swojej drugiej walce dla organizacji zmierzył się z Ferniem Garcią.

-> Odbierz bonusy i oglądaj UFC na żywo

Japończyk może pochwalić się wieloma medalami w zapasach w stylu wolnym. Najlepszym jego wynikiem był złoty medal podczas mistrzostw świata U23 z 2017 roku, które odbywały się w Bydgoszczy. Ostatnie pojedynki w tej dyscyplinie stoczył w 2019 roku i już 2 lata później zadebiutował w MMA. Rinya Nakamura dotychczas stoczył 7 walk i tylko jeden zakończył się decyzją. W debiucie dla UFC w zaledwie 33 sekundy znokautował Toshiomiego Kazamę.

„Hybrid” w Singapurze zmierzył się z Ferniem Garcią. Meksykanin po imponującym TKO w Dana White’s Contender Series jeszcze w 2021 roku nie zaliczył najlepszego wejścia do organizacji. Przed dzisiejszym starciem stoczył dwa pojedynki i oba przegrał jednogłośnymi decyzjami arbitrów.

-> Oglądaj transmisję UFC LIVE!

UFC: Nakamura vs Garcia – RELACJA

RUNDA 1

Nakamura szybko zajął środek klatki i zamknął Meksykanina na siatce. Japończyk straszy prostym na brzuch, świetnie weszło mu kopnięcie na nogę. Rinya niezwykle spokojnie jak na siebie, szuka kopnięcia pod łokciem. Ruszył po nogi i obalił Garcię! Ciasno trzymany Fernie, podnosi się, by zaraz wylądować na macie po fenomenalnym rzucie. Nakamura kontroluje walkę w półgardzie, szuka krucyfiksu i świetnie zmienia pozycje. Japończyk odsuwa się i szuka duszenia, broni się Garcia. Potężny łokieć Nakamury na brzuch! Kolejne przejście “Hybrida”, kilka kolan i ciosów z góry kończy odsłonę.

RUNDA 2

Garcia ruszył z cepami, Nakamura z łatwością schodzi z linii uderzenia. Mocne kopnięcia na korpus w wykonaniu Japończyka. Dobre lowy Meksykanina, ale wysokim kopnięciem rzuca się Rinya! Nakamura punktuje prostym, unika ciosów rywala i dobrze wchodzi z krótkim hakiem. Potężne kopnięcie na wewnętrzną stronę uda, ruszył po sprowadzenie, ale dał się złapać w gilotynę! Garcia odpuszcza jednak w końcu szyję Japończyka, który zaczyna swoją magię w parterze. Kręci się Meksykanin, Nakamura sprytnie szuka klucza na rękę, a za moment atakuje łokciami! Blisko poddania Rinya, Fernie ratuje się przed skończeniem.

RUNDA 3

Garcia szybko atakuje lewym prostym, Nakamura postraszył potężnym cepem. Celny middle kick Japończyka, zaraz low kick po przepuszczonym ciosie. Nieźle atakuje Garcia lewym jabem i prawym crossem, ale takimi uderzeniami nie wygra przed czasem. Wyczuł moment Riya Nakamura, sprowadził i od razu przeszedł do pozycji bocznej. Przechwycił rękę Japończyk, ale Garcia szybko zabiera kończynę z próby dźwigni. Meksykanin skręcił się w końcu w ucieczce, ale nadział się na balachę! Kolejny sweep, świetnie się ogląda popisy Japończyka, któremu rywal ucieka na nogi. Trafił jeszcze potężnym lewym kopnięciem w głowie Nakamura i wygrywa 2. walkę przez decyzję w karierze!

Wynik walki: Rinya Nakamura wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO