Wtorek, 16 Lipca, 2024

Usyk zdenerwowany na pytania o symulowanie! “Mogę dać mu rewanż na ulicy!”

Opublikowane 27 sierpnia 2023, 13:33
przez Jakub Hryniewicz
0
4
Brak komentarzy

Ukraiński champion Ołeksandr Usyk wciąż pozostaje niepokonany. Mistrz wagi ciężkiej kolejny raz słysząc zarzuty ze strony Daniela Dubois zaproponował mu rewanż… jeszcze dziś!

Minionej nocy we Wrocławiu Usyk stanął do kolejnej obrony pasów WBA, IBF oraz WBO w królewskiej kategorii wagowej. Jego oponentem był szczycący się rekordem 19-1 Daniel Dubois, który skrzętnie wykorzystywał uderzenia na tułów, które widocznie spowalniały Ołeksandra. Jeden z ciosów Anglika miał trafić poniżej pasa, co spowodowało nie mal 4-minutową przerwę.

Zarówno “Dynamite”, jak i jego Frank Warren jednomyślnie grzmieli po walce twierdząc, że zostali oszukani, a cios był “czysty”. Promotor brytyjskiego pięściarza zapowiedział złożenie protestu i domagał się rewanżu z Ukraińcem. Jeśli do drugiego pojedynku by nie doszło, to jego zdaniem wynik powinien zostać zmieniony na No Contest.

Ołeksandr Usyk jeszcze w ringu został poproszony o ocenę siły ciosu Daniela Dubois. Mistrz wagi ciężkiej, będący w dobrym humorze, powiedział:

Tylko na moich jajach – odpowiedział w kilku słowach po angielsku.

Tematu uderzenia nie zabrakło też w rozmowie z mediami. Usykowi zwrócono uwagę, że wielu mistrzów wyraziło swoją opinię podzielając zdanie Dubois i Warrena. Ołeksandr rozdrażniony kolejnymi pytaniami rzucił krótko:

Mogę dać mu rewanż już jutro [w niedzielę]. Zrobimy to na ulicy. Jestem gotowy, zróbmy to jutro, bez żadnych rękawic. Tylko uliczna walka. Bez kopnięć, tylko gołe pięści!

Poniżej skończenie Usyka na Dubois, które miało miejsce w 9. rundzie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
4
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments