Niedziela, 14 Lipca, 2024

Piotr Szeliga bliski rekordu Polski!? Szokuje swoim wynikiem w biegu na 100 metrów: “Jak miałem 18 lat…”

Fot. FAME/YouTube
Opublikowane 28 sierpnia 2023, 12:12
przez Przemek Krautz
6
28
4 komentarze

Do sieci trafił materiał promujący nadchodzący pojedynek Piotra Szeligi z Marcinem Wrzoskiem. Pierwszy z zawodników miał okazję opowiedzieć o swojej sportowej przeszłości.

Już w najbliższą sobotę w krakowskiej Tauron Arenie odbędzie się gala FAME 19. Jednym z najbardziej wyczekiwanych starć jest właśnie rewanż “Szeliego” z byłym mistrzem KSW. Niestety pierwsza walka zakończyła się bardzo szybko po kontuzji Wrzoska.

W najnowszej zapowiedzi obaj zawodnicy pokazali, jak przebiegają ich przygotowania oraz mogli nieco opowiedzieć kibicom o swoim życiu. Szeliga wspomniał m.in. o swojej lekkoatletycznej przeszłości. Zdradził, że gdy miał 18 lat to jego wynik w biegu na 100 metrów wynosił 10,78 sekund.

Wielu kibiców nie do końca wierzy jednak w taki rezultat. Rekord polski na 100 metrów należy do Mariana Woronina i wynosi równo 10 sekund, a jeśli chodzi o zawody do lat 18, jest to 10,33. Wynik ten został ustalony przez Marka Zakrzewskiego w lipcu 2022 roku.

Natomiast absolutnym rekordzistą na tym dystansie jest legendarny Usain Bolt, który ma na swoim koncie trzy najszybsze wyniki 9.58, 9.63 oraz 9.69.

Co ciekawe w zawodach na najwyższym poziomie, w tym m.in. na Igrzyskach Olimpijskich zawodnicy osiągają gorsze wyniki niż ten, który podał Piotr Szeliga.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
6
28
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ganz
Ganz
10 miesięcy temu

Lekki błąd włączenie i wyłączenia stopera lub/plus falstart którego nie wyczaił sędzia i mamy piękny wynik, wiem gdyż kiedyś mi się tak zdarzyło na zawodach. Później chwaliłem się wynikiem i nikt mi nie wierzył 🤭

Dominik
Dominik
10 miesięcy temu

Bzdury piszecie, taki wynik u 18 latka nie jest niczym szczególnym i jest bardzo realne, że mógł tyle biegać. Na igrzyskach final daje bieganie poniżej 10 sekund. Na półfinał trzeba biegać 10.20-10.30. Zrobiliście fatalny research i próbujecie teraz na siłę zainteresować tym innych.

Jerry
Jerry
Reply to  Dominik
10 miesięcy temu

Zobacz sobie na rekordy Polaków na 100 metrów reprezentantów polski – fatalny reseach to ty zrobiłeś. Co za zbłaz.

Imie
Imie
10 miesięcy temu

Moj stary mial 8 sekund I jakos.sie nie chwali

WIDEO