Środa, 17 Lipca, 2024

UFC 293. Manel Kape wygrywa po fenomenalnej walce! Kapitalny debiut dos Santosa

Opublikowane 10 września 2023, 05:16
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W karcie głównej UFC 293 znalazło się też miejsce na walkę w kategorii muszej. Manel Kape miał zmierzyć się z bliskim społeczności Kaiem Karą-Francem, ale ostatecznie przywitał w oktagonie debiutanta.

-> Odbierz bonusy i oglądaj na żywo!

Pierwotnie zakładany pojedynek na UFC 293 wzbudziłby zapewne o wiele większe emocje. Manel Kape miał spotkać się z byłym tymczasowym championem wagi muszej, Kaiem Karą-Francem. Nowozelandczyk wypadł z powodu kontuzji, a jego miejsce zajął Felipe dos Santos.

Angolsko-portugalski fighter może mówić o wielkim pechu w 2023 roku. Odwołane starcie z “Don’t Blinkiem” było bowiem już 3., które zostało odwołane. Wcześnie planowano pojedynek Kape z Alexem Perezem oraz Deivesonem Figueiredo. To zdecydowanie większe nazwiska od Brazylijczyka, z którym przyszło mu walczyć na UFC w Australii. Felipe dos Santos mógł pochwalić się przed wejściem do klatki perfekcyjnym rekordem 7-0.

-> Graj z Fortuną i oglądaj UFC 293 LIVE

UFC 293. Kape vs dos Santos – RELACJA

RUNDA 1

Młodzian szybko zaczął od kopnięcia, ale zaraz Kape błyskawicznie odpowiedział lowami i ciosami na głowę. Brazylijczyk agresywnie wszedł w walkę, trafił mocnym lewym. Bez pardonu ruszył na doświadczonego oponenta, który jednak zanotował nokdaun! Uciekł z Parteru “Starboy”, mocna wymiana bokserska przy siatce. Dos Santos nie przestaje napierać na Manela, przechwycił kopnięcie i ruszył w parter… po czym sam wylądował na plecach! Kilka mocnych młotkowych z góry i wrócili na nogi. Tam Brazylijczyk nie przestawał atakować i trafił mocnym kolanem w głowę Kape. Felipe szukał ściągnięcia głowy oponenta, który mądrze daje mu się wystrzelać. Sięgają niebezpiecznie kolejne ciosy dos Santosa szczęki Manela Kape. Mocne ciosy w wymianie na koniec rundy.

RUNDA 2

Od razu zaczął wywierać presję dos Santos. Dużo kopnięć na początku rundy, Kape bez problemu ich unika. Lewy Angolczyka, mocy prawy w odpowiedzi! Kolejny sięgnął szczęki Manela, który wyciął oponenta low kickiem. Świetna kiwka Kape zakończona uderzeniem! Brazylijczyk uporczywie szuka prawego, obrywa przy tym w kontrze. Szybko latają ręce “Starboya”, który coraz mocniej napoczyna sobie rywala kontrami. Dos Santos inkasuje coraz więcej low kicków i mocne lewe haki. Schylił się Felipe przy jednej z akcji i otrzymał jeszcze mocny prawy!

RUNDA 3

Przepuścił pierwszą serię Brazylijczyka Kape i celnie skontrował prawym. Dos Santos zdaje się nie mieć nic do stracenia w tej rundzie, Manel z kolei może polować na swoje uwielbiane kontry. Trafia na korpus angolsko-portugalski zawodnik, oberwał jednak mocnym prawym! Czuje krew dos Santos i nie przestaje napierać! “Starboy” wdaje się w wymianę w stójce. Sięgnął lewym, zaraz dołożył prawy hak. Kolejne celne ciosy Brazylijczyka, ucieka z siatki Kape. “Starboy” zaczyna skracać dystans, ale inkasuje przy tym szybkie ciosy młodego przeciwnika. Zanotował jeszcze sprowadzenie Manel i posłał kilka młotków do ostatniej sekundy kończąc fenomenalne starcie.

Wynik walki: Manel Kape wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO