UFC: Walka wieczoru zakończona REMISEM! Grasso pozostaje mistrzynią! [WIDEO]

Opublikowane 17 września 2023, 06:57
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Walką wieczoru Noche UFC było starcie o pas kategorii muszej kobiet. Alexa Grasso przystąpiła do pierwszej obrony przeciwko byłej mistrzyni, Valentinie Shevchenko.

-> Odbierz bonusy i oglądaj UFC na żywo

Panie po raz pierwszy spotkały się na hitowej gali UFC 285. Wówczas, podobnie jak i tym razem, popularna „Bullet” wychodziła jako pewna faworytka kibiców i ekspertów. Mało kto spodziewał się, że wynik pójdzie w drugą stronę. Tak się jednak właśnie stało.

Alexa Grasso zdaniem arbitrów ugrała tylko pierwszą rundę, a dwie kolejne poszły na korzyść Valentiny. Ta jednak wystrzeliła w 4. odsłonie ze swoim obrotowym kopnięciem na korpus, które świetnie przechwyciła Meksykanka. Chwilę później sensacyjna wygrana stało się faktem: Grasso wygrała przez poddanie.

Nie było innej opcji, jak doprowadzenie do natychmiastowego rewanżu. Shevchenko bardzo długa dzieliła i rządziła na tronie dywizji, toteż jak nikomu należał się jej natychmiastowy title shot. Jak poradziła sobie w rewanżu? Kto wygrał Grasso vs Shevchenko 2?

-> Oglądaj Noche UFC za darmo

UFC: Grasso vs Shevchenko 2 – RELACJA

RUNDA 1

Shevchenko zaczęła kopnięciami, postraszyła też lewym crossem. Grasso odpowiedziała pojedynczymi ciosami. Celny prawy Valentiny, szuka szybkiej kontry lewą na zbliżającą się Meksykankę. Mistrzyni wyczekuje na to, co zrobi „Bullet”, która skutecznie atakuje szybkimi ciosami, choć jej pięści trafiają zwykle w gardę. Przeszła pod ręką Grasso Shevchenko, zapięła klamrę i sprowadziła ją na matę. Świetne przejście „Bullet” za plecy, ale Meksykanka uciekła jej z próby duszenia.

RUNDA 2

Grasso szybko zaczęła prawym prostym i lowem, Shevchenko w swoim stylu twardo stoi na nogach. Wyprzedziła mistrzynię z ciosem, Grasso trafiła zaraz z kombinacją. Celny prosty Valentiny, sięgnęła też lewym hakiem w kontrze, ale zaraz inkasuje potężny prosty, po którym poleciała na plecy! Alexa Grasso zamyka ją na siatce, mocne ciosy i kolana Meksykanki obijają Shevchenko. Pretendentka zaliczyła obalenie, ale przechwyciła jej rękę i głowę championka. Wyswobadza się „Bullet”, krótki ciosy na głowę z obu stron. Prostuje się Shevchenko i wraca na nogi okopując leżącą Grasso. Wraca do parteru „Bullet”, ale lepiej wygląda z pleców Alexa.

RUNDA 3

Grasso poczuła krew i ofensywnie zaczęła rundę. Shevchenko zaraz atakuje kopnięciami na nogę, szuka też prawego i lewego na głowę. Inkasuje w kontrze prawe od mistrzyni, która dobrze trzyma gardę, ale daje się obalić. Shevchenko zmieniła pozycję i zapięła ciasną gilotynę! Grasso daje znać, że nic jej nie grozi, odpuszcza pretendentka, ale zaraz zajmuje plecy championki. Dobrze defensywnie pracuje Alexa, ale popełniła błąd, który na jej szczęście nie skończyło się to dla niej tragedią. Obie fighterki pozostają niezwykle aktywne, obijają twarz oponentki, a Shevchenko poszukała jeszcze w ostatnich sekundach balachy.

RUNDA 4

Grasso posyła długie ciosy, straszy też nieprzygotowanym kopnięciem. Mocne prawe proste Shevchenko trafią mistrzynię w nos. Nadziała się też na kontrę, ale skutecznie hamuje zapędy Meksykanki. Ruszyła po nogi Shevchenko, przechwyciła jej głowę Alexa Grasso i posłała kilka kolan! Pretendentka sugerowała faul, a mistrzyni zalicza obalenie! Z łatwością odwróciła sytuację „Bullet”. Wróciły na nogi, mocny łokieć Valentiny na rozerwaniu. Grasso trafia prawymi, Shevchenko kontruje szybką kombinacją zakończoną prawym sierpowym. Z łatwością obala na moment pretendentka, Alexa Grasso poszukała jeszcze skrętówki na ostatnie sekundy.

RUNDA 5

Shevchenko przepuszcza pierwsze ataki, szybko bije prostymi i szuka aktywnego dziś prawego sierpa. Grasso napiera, mocna kombinacja w jej wykonaniu. Valentina celna w krótkim dystansie, przygotowana jest na podchodzącą championkę. Agresywnie bije Shevchenko, dołożyła dobre kopnięcie na tułów. Grasso próbuje pozostać aktywną, ale jej ciosy nie sięgają celu. Alexa skraca dystans, szuka kombinacji, ale idzie po obalenie Shevchenko! Błąd pretendentki i mistrzyni zajęła jej plecy. Mocne ciosy Meksykanki, szuka duszenia Grasso szukając powtórki z rozrywki. „Bullet” blokuje ciosy, ale naciskówkę zakłada Grasso, choć brakuje jej czasu.

Wynik walki: Walka zakończona niejednogłośnym remisem!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO