Piątek, 12 Lipca, 2024

UFC kończy współpracę z USADA! Poszło o sprawę Conora McGregora!

fot. Instagram/YouTube
Opublikowane 12 października 2023, 10:30
przez Jakub Hryniewicz
4
1
Brak komentarzy

Minionej nocy przekazano niezwykle ciekawe informacje w związku z UFC. Organizacja już wkrótce zakończy współpracę z Amerykańską Agencją Antydopingową, czyli USADA!

Odbierz aż 3754 zł w bonusach na gale UFC!

Współpraca nawiązana została w 2015 roku, gdy USADA zaczęła przeprowadzać testy antydopingowe. Dana White był zachwycony nowymi partnerami, którzy bardzo pomogli w wyczyszczeniu organizacji z wspomagających się zawodników.

Przed kilkoma dniami świat obiegła informacja przekazana przez Conora McGregora. Irlandczyk poinformował o powrocie do puli testowanych przez USADA. Każdy z fighterów musiał znajdować się w tym gronie przez co najmniej pół roku przed kolejnym pojedynkiem.

We środę lokalnego czasu CEO Amerykańskiej Agnecji Antydopingowej Travis Tygart wydał oświadczenie, które dzieliło się na dwie części. Po pierwsze potwierdził on, iż faktycznie “The Notorious” znów jest w puli testowanych. Dodał też jednak, że nie wie jak to wpłynie na decyzje, kiedy McGregor znajdzie się w oktagonie, gdyż z dniem 1 stycznia 2024 roku USADA nie będzie współpracowała z UFC! Niewykluczone, że sprawa Irlandczyka z ostatnich miesięcy była kością niezgody pomiędzy stronami.

Według Tygarta współpraca między UFC a USADA uległa pogorszeniu w ostatnich tygodniach, gdyż agencja antydopingowa nie chciała się ugiąć w sprawie Conora McGregora. Przedstawiciele USADA nalegali na pełny, 6 miesięczny okres testowy i 2 negatywne próbki przed ponownym wejściem do oktagonu przez Irlandczyka.

Zdaniem jednego komentatorów największej organizacji MMA na świecie Brendana Fitzgeralda UFC nie zrezygnuje z testów antydopingowych. W kolejnym roku będą one przeprowadzane przez zewnętrzną firmę, co nie będzie kosztowało ogromnych sum, które trzeba było płacić USADA.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO