Czwartek, 18 Lipca, 2024

Bajor wygrywa na XTB KSW 89! Pokonuje Pestę na pełnym dystansie

Opublikowane 16 grudnia 2023, 21:40
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W karcie walk XTB KSW 89 znalazło się miejsce tylko dla jednej walki w wadze ciężkiej. Niedawny pretendent do pasa Szymon Bajor skrzyżował rękawice z Viktorem Pestą.

Walka na XTB KSW 89 była drugą w organizacji zarówno dla polskiego, jak i czeskiego fightera w tym roku. Trenujący w Rzeszowie 35-latek powrócił do KSW po 7 latach od ostatniego występu i spotkał się w klatce z Philem De Friesem. Niestety Szymon nie był w stanie zagrozić Brytyjczykowi, który poddał go w ostatnich sekundach 2. rundy.

Sprawdź kurs w eFortuna.pl

Odbierz 3x zakład bez ryzyka do 100zł! Za samą rejestrację zgarniasz 20 zł!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Dziś Bajor zmierzył się z kolejnym ciężkim z przeszłością w UFC. O ile jednak De Fries odszedł z tej organizacji z rekordem 2-3, o tyle Viktor Pesta zaliczył tylko 1. wygraną i aż 4 przegrane. W KSW Czech wystąpił przeciwko Filipowi Stawowemu, którego bardzo szybko poddał. Wystarczyło mu na to zaledwie 132 sekundy!

XTB KSW 89: Bajor vs Pesta – RELACJA

RUNDA 1

Bajor szuka krzyżowego uderzenia prawym, dobrze trafia kombinacją lewy-prawy mieszając kierunek uderzeń. Dużo low kicków Czecha, który zaraz poczuł smak pięści Polaka. Świetne haczenie Pesty, który łatwo i sprawnie przewraca Szymona na matę. Świetnie pracuje z góry Viktor Pesta, który myli Bajora i szuka wejścia do dosiadu. Wybronił się Polak, który zaraz zainkasował łokieć. Czech na tyle skutecznie pracuje nad pozycją, że ląduje w pozycji bocznej. Udało się wrócić Bajorowi, który natychmiast odrabia straty! Mocne prawy sierpy Szymon Bajor, atakuje lewymi i prawymi i z łatwością obala Czecha. Jeszcze zaliczył obalenie Polak na koniec rundy, skąd posłał kilka łokci.

RUNDA 2

Uporczywie szuka prawego cepa Bajor, dobrze markuje kolejną próbę i poszedł po próbę sprowadzenia. Zrywa klincz Viktor, który trafił jeszcze kolanem na korpus. Atakuje Polak, ale zaraz ląduje na plecach. Sędzia ponaglił zawodników, a Szymonowi udaje się wrócić na nogi. Pesta trafił, ale zaraz świetnie odpowiedział mu kilkoma ciosami Polak. Dobry tajski klincz Czecha, ale Szymon Bajor bije potężnym uderzeniem! Zamroczył Pestę, który obronił się skutecznym obaleniem. Viktor bije Polaka krótkimi ciosami, a Bajor wrócił jeszcze na ostatnie sekundy na nogi.

RUNDA 3

Obaj zawodnicy już mocno zmęczeni, Szymon poluje na krótki cios w kontrze, ale zaraz oberwał podbrókowym. Bajor atakuje mocnymi ciosami, ale zaraz żaden z fighterów nie rzuca się z atakiem. Chwilę później walka przenosi się na matę przez sprowadzenie Viktora Pesty. Pełna kontrola Czecha, który dał się podnieść Polakowi. Złapał klincz za plecami przeciwnik Bajora, który odwrócił sytuację o 180 stopni. Przechwycił nogę Pesty i zaszedł mu połowicznie za plecy, skąd posłał kilka kolan. Obaj zawodnicy mocno zmęczeni, ale zanotował jeszcze takedown Polak, który od razu ruszył z łokciami. Szymon przeszedł jeszcze do półgardy i polował na duszenie. Podkręcił tempo w ostatnich sekundach Polak, który liczy, że da mu to wygraną.

Wynik walki: Szymon Bajor wygrał niejednogłośną decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO