Piątek, 12 Lipca, 2024

Tutarauli rozbija Helda! Polak przegrywa debiut w KSW [WIDEO]

Opublikowane 16 grudnia 2023, 22:38
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Kibice zebrani w Gliwicach i przed ekranami oczekiwali na to starcie! Podczas XTB KSW 89 w kategorii lekkiej zmierzyli się Rauli Tutarauli i debiutant w polskiej organizacji – Marcin Held.

Pojedynek z udziałem Marcina Helda na XTB KSW 89 był oczekiwany przez wielu. Polski zawodnik długo bił się za Oceanem, występując w największych ligach MMA – Bellator, UFC oraz PFL. Fighter Bastionu Tychy to przede wszystkim fenomenalny grappler, który ponad połowę swoich starć kończył przez poddania. Held na swoim rozkładzie ma między innymi byłego mistrza Bellatora w wadze lekkiej, Patricky’ego Pitbulla.

W KSW przywitał go niezwykle doświadczony Rauli Tutarauli. Dla Gruzina był to 3. występ w okrągłej klatce polskiej organizacji. Poprzednie również toczył w tym roku. Najpierw w styczniu błyskawicznie poddał go Roman Szymański, a kilka miesięcy później Tutarauli pokonał jednogłośną decyzją Donovana Desmae.

XTB KSW 89: Tutarauli vs Held – RELACJA

RUNDA 1

Held szybko zaatakował mocnymi ciosami, ale obalił go Tutarauli. Gruzin pozwolił skręcić się Polakowi, który przechwycił nogę i poluje na skrętówkę! Broni się Rauli, któremu zaraz za plecy wchodzi Polak. Marcin podcina, posadził rywala, który trzyma go za ręce. Gruzin zrzuca Helda, który poluje na dźwignię na rękę. Wybronił się Tutarauli i przeszedł do gardy, skąd zaatakował szybkim i krótkim lokcie. Skręcił się ponownie Marcin Held, przechwycił rękę, ale nie udało się zapiąć balachy.

RUNDA 2

Held szybko skrócił dystans, ale Tutarauli natychmiast trafia Polaka! Ogromne tarapaty Marcina, który tracił równowagę i ruszył po sprowadzenie. Gruzin uciekł przed próbami dźwigni na nogę i wszedł w półgardę. Held skręca się szukając sposobu na ugranie jak najlepszej dla siebie pozycji. Dobry łokieć w wykonaniu Tutarauliego, który karci Polaka szukającego poddania. Rauli świetnie odbija próby Marcina, spycha nogę Polaka i karci go młotkami. Trafił potężnym lewym Rauli Tutarauli! Odcina Marcina Helda, a sędzia przerywa walkę!

Wynik walki: Rauli Tutarauli wygrał przez KO w 2. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO