Czwartek, 18 Lipca, 2024

Co dalej z Głowackim? Szef KSW komentuje wpadkę dopingową!

Fot. YouTube
Opublikowane 3 stycznia 2024, 09:17
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Szef KSW zabrał głos po głośnej wpadce Krzysztofa Głowackiego. Wyjaśnił, czy będzie ona miała wpływ na jego dalszą karierę.

Wraz z nowym rokiem do mediów trafiła informacja o tym, że były mistrz świata został zawieszony na 4 lata. “Główka” wpadł na dopingu po pojedynku z Richardem Riakporhem, a karę otrzymał w kwietniu. Dopiero jednak teraz wiadomość o niej ujrzała światło dzienne.

Sprawdź kurs w Superbet

3 755 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Szef KSW komentuje wpadkę Głowackiego

Kibice zaczęli sugerować, że kilka tygodni po przegranym starciu zakończył karierę w boksie i przeszedł do MMA, gdyż spodziewał się nadchodzącej kary. Jak potwierdza bowiem Martin Lewandowski, wpadka z dopingiem nie ma żadnego znaczenia w KSW:

– Nic się nie zmienia. Nie dotyczy to KSW, bo nie działo się to pod auspicjami federacji. Lepiej będzie, by Krzysztof Głowacki wypowiedział się na ten temat. To było za czasów, gdy robił karierę w rękawicach bokserskich. Dlatego nie jestem upoważniony do komentowania sprawy.

Głowacki natomiast odparł zarzuty i zapewnia, że nie przeszedł z boksu do MMA ze względu na zawieszenie. Wyjaśnił, że pobrano tylko od niego jedną próbkę, która nigdy nie została potwierdzona kolejnym testem.

Oświadczył, że całą zawodową karierę był regularnie badany pod kątem dopingu i nigdy nie stosował nielegalnych substancji, a do wszystkiego doszedł ciężką pracą. 4-letnie zawieszenie i tak nie będzie miało już żadnego znaczenia, gdyż jakiś czas temu Głowacki potwierdził, że skupia się wyłącznie na formule MMA.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO