Środa, 24 Lipca, 2024

Mamed Khalidov bliski sportowej emerytury! Szczere słowa o kibicach i dopingu

Fot. YouTube
Opublikowane 5 stycznia 2024, 10:30
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Mamed Khalidov zabrał głos przed kolejnym pojedynkiem, w którym zadebiutuje w nowej formule i zmierzy się z legendą polskiego boksu.

XTB KSW: Epic odbędzie się 24 lutego, a main eventem będzie starcie byłego mistrza z Tomaszem Adamkiem. Zawodnicy zmierzą się na zasadach boksu, a podczas wydarzenia zobaczymy różne pojedynki nie tylko w MMA, co jest całkowitą nowością, jeśli chodzi o największą organizację w kraju.

Sprawdź kurs w Superbet

3 755 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Mamed zabrał głos przed walką z Adamkiem

W rozmowie z KSW Mamed przyznał, że bardzo zależało mu na takich starciu, gdyż jest ono dużym wyzwaniem sportowym, które go motywuje:

– Bardzo chciałem takiego starcia, bo potrzebuję wyzwania sportowego. To jest dla mnie najważniejsze. To motywuje. Czeka mnie walka bokserska z legendą, z mistrzem pięściarstwa. Dla mnie to jest spełnienie marzeń. Wyjście z Tomkiem do klatki, aby boksować, będzie czymś wyjątkowym. Jestem szczęśliwy, wiedząc że do tego dojdzie.

– Wstawałem w nocy na walki Tomka. Zawsze było widać, że miał wysoko postawione ambicje sportowe. Szedł do wyższych wag i sięgał po kolejne pasy. To jest najważniejsze, dążenie do najwyższych celów. Obaj reprezentujemy sport, kulturę, dyscyplinę. Właśnie te wartości, które sport zawsze z sobą niósł. Czuję przed sobą wielkie wyzwanie. Będę przygotowany w 100 procentach i idę po zwycięstwo.

– Najtrudniejsze jest przestawienie się całkowicie na jedną płaszczyznę. Odstawienie parteru, kopnięć, dźwigni. Trzeba się skupić na jednym, a do walki wychodzi się z mistrzem, który widzi każdy twój ruch. Tomek w walce bazuje na tym samym co ja, czyli na szybkości. Czy mojego timingu i mojej szybkości starczy na Tomka? Zobaczymy.

Mamed nie ukrywa, że koniec kariery zbliża się wielkimi krokami. Jest jednak wdzięczny za to, że przez lata zawsze otrzymywał ogromny doping i liczy, iż będzie tak również i tym razem:

– Zawsze mam wsparcie kibiców i cieszy mnie to bardzo. Rozumiem, że jestem już blisko końca kariery. Natomiast widząc to wsparcie dla siebie, zaczyna się jeszcze bardziej doceniać to, że kibice są z tobą przez cały czas, przez tyle lat, w różnych sytuacjach. Mam nadzieję, że i tym razem będzie bardzo dużo kibiców, żeby nas dopingować.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO