Piątek, 19 Lipca, 2024

Adamek bardzo pewny siebie przed walką z Mamedem! Wskazał swój największy atut

Fot. YouTube
Opublikowane 9 stycznia 2024, 09:49
przez Jakub Hryniewicz
2
0
Brak komentarzy

Już tylko kilka tygodni dzieli nas od hitowego starcia w boksie. Tomasz Adamek zmierzy się z Mamedem Khalidovem. W rozmowie z oficjalną stroną KSW “Góral” wymienił swój największy atut.

Choć wielu spodziewało się, że do tego pojedynku nigdy nie dojdzie, na KSW Epic zobaczymy historyczną walkę. Tomasz Adamek powraca na ostatnie pojedynki w karierze, a w Gliwicach czeka go spotkanie z Mamedem Khalidvoem.

Popularny “Góral” w trakcie kariery stoczył blisko 60 zawodowych pojedynków, z których ponad 50 wygrał. Był też posiadaczem pasów IBF, IBO oraz WBC w dwóch różnych kategoriach wagowych. Adamek to jeden z najpopularniejszych polskich pięściarzy, który zawsze skupiał duże grono kibiców. Tomasz ma nadzieję, że tym razem również będzie miało to miejsce.

Sprawdź kurs w Superbet

3 755 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Mam nadzieję, że kibice dopiszą i przed telewizorami, i w hali. Zrobimy świetne widowisko. Przecież o to chodzi. Walczymy dla kibiców. Będą emocje, będzie doping. Zawsze powtarzam, że gdyby się walczyło nudno, nie byłoby widowiska i kibice by się nie cieszyli. A jak jest piękna walka, pojawiają się następne. Tak działa ten sport. Na pewno górale dojadą. Myślę, że ludzie zjadą się z całej Polski, od Olsztyna, aż po Zakopane. Przyjadą nas dopingować i to właśnie są te emocje, która widzimy na hali. Gdy ludzie dopingują, krzyczą, jest zachęta do walki, aby pokazywać, że można rywalizować mimo wieku, pokazywać piękno sztuk walki, i o to chodzi.

Choć “Góral” jest starszy o 4 lata od Mameda, to zdecydowanie będzie przemawiać za nim formuła walki. Dla Khalidova będzie to debiut w boksie. Tomasz Adamek liczy na efektowną walkę, ale jest przekonany, że jeden z jego atutów może zdecydowanie przeważyć szalę zwycięstwa.

W boksie nie chodzi o to, żeby się bić, tylko o unikanie i zadawanie ciosów. To jest cała finezja boksu. Mam nadzieję, że stworzymy świetne widowisko z Mamedem i kibice na końcu będą nam bić brawo. Moim atutem jest szybkość i to, że wszystko widzę. Jeżeli jest szybkość, nikt mnie nie pokona. Wpadki oczywiście zdarzają się najlepszym. Taki jest sport. Gdy nie masz dnia, musisz uznać wyższość przeciwnika i przegrywasz.

W tym sporcie nie ma nic za darmo. Jeżeli nie przepracujesz wszystkiego na treningu, to dostaniesz po głowie, a głowa jest jedna. Trzeba więc iść na salę, ciężko pracować i z pomocą Bożą dochodzić do sukcesu. Nie jest to łatwe, nie każdemu się udaje. Mi się udało. Zrobiłem wiele dla polskiego sportu. Wchodząc do ringu zawsze musisz czuć, że jesteś silny i że wchodzisz po zwycięstwo.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO