Piątek, 12 Lipca, 2024

Potężne lowkicki Samociuka! Rozbija rywala w drugiej rundzie [WIDEO]

Opublikowane 20 stycznia 2024, 20:36
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami pojedynek w wadze ciężkiej. W klatce KSW tym razem Marek Samociuk zmierzył się z doświadczonym Łotyszem Olegsem Jemeljanovsem.

Wchodząc do KSW reprezentant Uniq Fight Club miał na swoim koncie trzy zawodowe pojedynki, zwycięstwo w turnieju walk na gołe pięści i tytuł mistrza Polski w amatorskim MMA. Samociuk w profesjonalnych walkach MMA rywalizuje od roku 2019. Łącznie stoczył osiem bojów.

Aktualnie ma trudniejszy moment w karierze. Do okrągłej klatki wszedł po dwóch przegranych z rzędu. Polak stoczył w KSW pięć pojedynków, ale wygrał tylko dwa z nich. Teraz więc chciał się odbić i wrócić na drogę zwycięstw. Ostatni raz walczył w kwietniu 2023 roku na gali XTB KSW 81, kiedy to zmierzył się z Filipem Stawowym.

Przegrana z Filipem pokazała mi, że ten sport to nie sprint, tylko maraton. Nie ma we mnie ani żadnego smutku, czy też radości, są tylko myśli o jeszcze cięższej pracy oraz zmianach, które dokonałem w ostatnim czasie. Wracam szybko na matę, chce przepracować dłuższy i cięższy okres z nowym teamem, bo to nie koniec, to dopiero początek – przyznał.

RELACJA

Runda 1:

Zawodnicy rozpoczynają od pojedynczych ciosów prostych. Samociuk po chwili dokłada lowkicka i powtarza kopnięcia, kiedy rywal rzuca obszernym prawym. Jemeljanovs cały czas poluje na jedno mocne uderzenie, niemal w ogóle nie korzystając z ciosów prostych. Samociuk cały czas okopuje nogę przeciwnika, który już zaczyna odczuwać ból. Łotysz ma coraz większe problemy i zaczyna podnosić wykroczną nogę oraz ucieka przed lowkickami. Polak na polecenie narożnika skupia się przede wszystkim na kopnięciach, chwilami atakując także prostymi. Przed samym końcem reprezentant Uniq Fight Club podkręca tempo, jednak Łotysz także trafia mocnymi ciosami.

Runda 2:

Łotysz atakuje cepami, ale lądują na gardzie. Samociuk kontynuuje okopywanie wykrocznej nogi i nabiera coraz więcej pewności. Jemeljanovs bije już na oślep obszerne ciosy, nie mając sposobu na rywala. Natomiast Polak nieustannie realizuje gameplan i kontroluje walkę. Łotysz rzucił się po nogi, ale bardzo nieudanie i Polak zajmuje lepszą pozycję. W parterze zasypuje go serią ciosów, a sędzia kończy starcie.

Oficjalny wynik walki: Marek Samociuk wygrywa przez TKO w 2 rundzie

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO