Czwartek, 18 Lipca, 2024

Nowy mistrz UFC! Dricus du Plessis pokonuje Seana Stricklanda!

Fot. YouTube
Opublikowane 21 stycznia 2024, 10:28
przez Przemek Krautz
2
0
Brak komentarzy

Za nami gala UFC 297 w Kanadzie i starcie o mistrzowski tytuł kategorii średniej. Po main evencie doszło do zmiany na tronie największej organizacji MMA na świecie.

Podczas wydarzenia w Toronto do klatki powrócił Sean Strickland, który po pokonaniu Israela Adesanyi przystąpił do pierwszej obrony tytułu. Zmierzył się z dobrze znanym polskim kibicom Dricusem du Plessisem.

Zawodnik z RPA stoczył kilka pojedynków w KSW. W 2018 roku znokautował Roberto Soldicia i został mistrzem polskiej organizacji. Następnie wywalczył tytuł federacji EFC, a teraz zmierzył się o kolejny, najważniejszy pas w całej jego karierze.

Walka rozstrzygnęła się dopiero po pięciu rundach. Zawodnicy stoczyli zacięty bój, a o wyniku decydować musieli sędziowie. Niejednogłośnie zwyciężył Dricus du Plessis, a werdykt jak zawsze przy tak bliskich pojedynkach wywołał kontrowersje.

Dwaj sędziowie zaliczyli pierwszą i ostatnią rundę na konto Stricklanda, natomiast pozostałe wygrał Afrykaner. Tylko u jednego na kartach zwyciężył Amerykanin, dla którego wypunktowana została także trzecia odsłona.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO