Środa, 19 Czerwca, 2024

Mamed wprost o walce z Kołeckim: “Jakie on ma osiągnięcia w MMA?”

Fot. KSW
Opublikowane 20 maja 2024, 12:31
przez Przemek Krautz
10
2
3 komentarze

Mamed Khalidov zabrał głos w sprawie potencjalnego starcia z Szymonem Kołeckim. Przyznał, że nie jest zainteresowany takim zestawieniem.

W ostatnich dniach pojawiła się informacja na temat powrotu byłego zawodnika KSW. Kołecki wraca do treningów i wyraził chęć stoczenia pojedynku z legendą polskiego MMA. Głos zabrał nawet szef organizacji Maciej Kawulski, który przyznał, że interesuje go takie starcie:

– Z mojego punktu widzenia tak, chociaż pewnie na koniec dnia trzeba by ustalić jakiś catchweight i trzeba zdawać sobie sprawę, że jednak na co dzień Szymon jest większy od Mameda, tak myślę. Pewnie, jeśli nawet Mamed momentami potrafi ważyć podobnie, to jego naturalna waga w czasie treningów pewnie będzie kilka kilogramów mniejsza. To jest zawsze decyzja zawodnika, natomiast też Mamed znajduje się w takim momencie kariery, w którym jak sądzę nie walki rankingowe, a te które budzą emocje, to jest jego przedział.

Teraz pomysł w ostatnim wywiadzie dla Klatka po klatce skomentował sam Mamed. Jego zdaniem pojedynkiem z Kołeckim nie ma większego sensu i wolałby stoczyć bardziej emocjonujący pojedynek:

– Mnie taka walka w ogóle nie interesuje. Jakie to ma podłoże sportowe? Z Pudzianowskim się kiedyś biłem, bo to od początku się mówiło o tym. Jak on przyszedł do KSW, to mówiło się o tym, czy kiedykolwiek jest możliwość, że zawalczymy między sobą. Gdzieś pewna historia była i wyskoczyłem do ciężkiej, zawalczyłem z nim, zrzuciłem te rękawice i powiedziałem, że dziękuję, jeśli chodzi o wagę ciężką. To był jednorazowy wyskok.

– Jeśli chodzi o inne walki, to ja cały czas chcę poziom w MMA. On ma jakieś osiągnięcia w MMA, jakie? Mistrzem KSW był? Z Pudzianem wygrał, ale ma w KSW taką historię jak Pudzian? Jego nie było ileś lat. Czy wszyscy się domagają tej walki? Z Pudzianowskim każdy chciał to obejrzeć. To ludzie chcieli tego. Jeżeli ludzie chcą tego, tak samo jak kiedyś bardzo chcieli, żebym z Materlą zawalczył, zrobiliśmy to. Bardzo chcieli, żeby z Pudzianowskim zawalczyć i też była ta walka. Tutaj takiego zainteresowania w ogóle nie widzę. Nie jestem zainteresowany. Nie tędy droga. Nie chcę nikogo obrazić, nie chcę Szymona obrazić, ale mnie taka walka nie interesuje i tyle. Mam swoje plany i chciałbym z innymi zawodnikami walczyć.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
10
2
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krystian
Krystian
29 dni temu

A jakie osiągnięcia miał pudzian ?? Przypominam że przegrał z Szymonem

Dominik
Dominik
Reply to  Krystian
28 dni temu

Po pierwsze to przegrał przez kontuzje a po drugie porównaj sobie kariery Pudziana i Koleckiego.

Wojtek
Wojtek
Reply to  Krystian
28 dni temu

Pudzian tak na prawdę w dużym stopniu wypromował ten sport, bo bum na mma zaczał się po jego walce z Najmanem. Porównaj ilość walk i ich bilans, to zrozumiesz, że Kołecki, odkąd skumał się z “trenerem mirkiem” to tak jak on głównie mówił, jak ten czy inny słabo walczy j jakby to nimi pozamiatał mate. Ale efektów brak.Pudzian, chociaż nie jest jakimś szczególnie utalentowanym zawodnikiem, to nadrabia to ciężką pracą.

WIDEO