Środa, 19 Czerwca, 2024

Słomka pewny siebie przed GROMDA 17: “Jestem stworzony do walk na gołe pięści”

Fot. YouTube
Opublikowane 26 maja 2024, 10:53
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

– Jestem stworzony do boksu na gołe piąchy i pasuję do tego towarzystwa. Uważam, że już teraz dużo nie odbiegam umiejętnościami od najlepszych, ale na walkę o pas mistrzowski chcę zapracować, a nie ją wykrzyczeć – mówi niesamowicie charakterny wojownik Jakub SŁOMKA, który wystąpi 31 maja na gali GROMDA 17: VABANK. LIVE on PPV on GROMDA.tv

Pochodzący z Zakopanego, a mieszkający w Krynicy-Zdroju „SŁOMKA” świetnymi występami zasłużył w ostatnich 12 miesiącach na miano odkrycia prowadzonej przez Mariusza Grabowskiego federacji GROMDA. Najpierw wygrał turniej podczas GROMDA 13, a następnie odniósł efektowne zwycięstwo w superwalce na gali numer 15.

– Do GROMDY trafiają sami charakterni zawodnicy i po prostu czuję, że jestem jednym z nich. Walczę do końca, potrafię „zmierzyć się” z bólem, wyjść do pojedynku z kontuzjowaną ręką i rozbitym okiem. Nawet nie pomyślałem o wycofaniu przed finałem turnieju ze „Stolarą” – powiedział 28-letni Jakub SŁOMKA.

Podopieczny trenera Roberta Walczaka ma świetne warunki fizyczne, mierzy 192 cm i waży ok. 114-115 kg. – Zasięg ramion jest atutem, a poza tym przy moich gabarytach jestem szybki w małym ringu. W GROMDZIE króluje lżejsza waga, lecz o końcowym sukcesie decyduje wiele czynników, nie tylko kilogramy. Generalnie sądzę, że spełniam oczekiwania federacji co do mojej osoby i oby tak dalej – przyznał.

Walką wieczoru gali w podradomskich Pionkach będzie rewanżowe starcie DON DIEGO vs BALBOA 2, czyli Mateusz DON DIEGO Kubiszyn kontra Bartłomiej BALBOA Domalik. 

– Obaj są mocni, szybcy i walczą inteligentnie. Zobaczymy, komu uda się szybciej trafić. Bo na razie wydaje się, że szanse są wyrównane – ocenił „SŁOMKA”.

A jak siebie ocenia na tle mistrza i pretendenta do tytuł mistrzowskiego w GROMDZIE? – Pracuję po to, by dostać szansę stawienia czoła najlepszym. Tak jak wspomniałem, wzrost i waga nie są najważniejsze, ale trzeba być silnym, nieustępliwym, odważnym i wejść między liny z dobrą taktyką. Pojedynek o pas jest wyzwaniem. Do niego będę dążył – zapowiedział.

Rok temu Jakub SŁOMKA pokonał w turnieju Macieja „Morelę” Moralewskiego, Artura „Sieniawę” Sieńko i w finale w 3 rundzie Dawida „Stolarę” Stolarskiego. Z kolei pod koniec 2023 roku wygrał po kolejnej fantastycznej walce z Piotrem „Capo” Półchłopkiem. Krwawa rywalizacja zakończyła się po 4 rundzie.

Walka z Capo była najtrudniejsza, bo od początku byłem na sporych obrotach. Wywierał na mnie presję i już trochę brakowało tlenu. Rywal z kolei wstawał po liczeniach i dążył do zwycięstwa – stwierdził „SŁOMKA”.

W czym tkwiła przewaga boksera z polskich Tatr? – Pokazałem boks na dobrym poziomie technicznym. Ogólnie z kondycją też było dobrze, bo jednak w turnieju wytrzymałem 3 ciężkiej walki. Ale 31 maja ma być jeszcze lepiej. Podczas przygotowaniach pracowaliśmy nad wykluczeniem błędów, które przydarzyły się z Capo. Wierzę, że wszystko zagra. Na pewno będę jeszcze lepiej poruszał się na nogach. To ogrom naszej wspólnej pracy z Robertem Walczakiem – dodał.

Jakub SŁOMKA jest zawsze świetnie przygotowany pod względem mentalnym. – Umiem poradzić sobie ze stresem i emocjami. W końcowym okresie treningów lubię pospacerować z żoną i synem po górach, to mnie uspokaja i wycisza. I w takim „nastroju” przystępuję do walk. To ważna część końcowego sukcesu.

Na co dzień pracuję jako monter, czasem na wysokości 10-15 metrów, jednak i tego nie obawiam. Nie mam lęku wysokości. W sporcie na treningach mam dobrych sparingpartnerów, m.in. Bartka, Oskara, Pawła, Rafała i Klemensa Szczepaniaka, który ostatnio zadebiutował w TYMEXIE. Dlatego jestem zadowolony z przygotowań – mówił Kuba Słomka, który trenuje też m.in. z innym wojownikiem z GROMDY Mariuszem „Mario” Kruczkiem.

W przygotowaniach pomagali mi sponsorzy: MRA Quality Matters, BACHLEDA resort Zakopane, PRO-BUD okna drzwi rolety Piotr Szcześniak, AF konstrukcje, FB KOŁODZIEJ budownictwo mostowe i inżynieryjne – powiedział SŁOMKA.

Transmisja z gali GROMDA 17: Don Diego vs. Balboa 2 będzie dostępna wyłącznie w systemie PPV na GROMDA.tv. Koszt dostępu PPV wynosi 39,99 zł. GROMDA oferuje także droższe pakiety z wyższą jakością transmisji.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments