Wtorek, 16 Lipca, 2024

Poirier uduszony! Makhachev wygrywa wojnę o pas wagi lekkiej [WIDEO]

Opublikowane 2 czerwca 2024, 07:22
przez Przemek Krautz
5
3
Brak komentarzy

Za nami walka wieczoru gali UFC 302, którą było starcie o pas wagi lekkiej. Islam Makhachev zmierzył się z Dustinem Poirierem.

Zawodnik z Luizjany jest jednym z najbardziej lubianych fighterów w UFC. Amerykanin walczył w organizacji nieprzerwanie od 2011 roku, debiutując na gali z numerem 125. W tym czasie uzbierał aż 22 zwycięstwa, z czego 15 odniósł przed czasem.

Mało kto jednak realnie wierzył w szanse jego powodzenia przeciwko Islamowi Makhachevowi. Dagestańczyk to dla wielu lepsza wersja Khabiba Nurmagomedova, choć w przeciwieństwie do swojego mentora zaliczył jedną porażkę.

UFC 302: Makhachev vs. Poirier

RUNDA 1

Poirier spróbował ataku bokserskiego, trafił mistrza, ale Makhachev natychmiast skontrował. Cofającemu się Dustinowi klatka się skończyła, a Islam obalił go spod siatki. Dagestańczyk skontrolował “Diament” i przeszedł do Kimury! Amerykanin uciekł, ale skończył z Makhachevem za plecami. Ten szukał sposobności na duszenie zza pleców, ale Poirier przetrwał trudne chwile.

RUNDA 2

Poirier szybko spróbował low kicka i uciekł przed próbą obalenia Makhacheva. “Diament” nie rzucił się na Dagestańczyka, który szukał tajskiego klinczu. Ucieczka przed kolejnym obaleniem, podbródkowy mistrz i prawy rywala. Makhachev poszedł w bokserskie wymiany, dobrze celował prawym i szukał sprowadzenia z siatki. “Diament” uciekł mu jednak i celował prawym sierpem. Poirier napierał do końca rundy, ale Islam nie odstawał i jeszcze zaliczył obalenie.

RUNDA 3

Poirier skrócił dystans z prawym, ale Makhachev skontrował go kolanem na głowę. Mistrz UFC zaszedł mu za plecy i metodycznie rozbijał go i szukał sposobu na poddanie. Islam z łatwością przeszedł do dosiadu, ale Poirier uciekł i zaczął odrabiać rundę w stójce. Makhachev zaatakował bokserską serią, ale wyśmiał to Dustin.2FGV

RUNDA 4

Poirier trafił pojedynczymi prostymi, Makhachev straszył go dłuższą serią i próbą obalenia. Dobrze bronił się przed sprowadzeniem do parteru Amerykanin, który jednak oberwał mocną serią Dagestańczyka. Mistrz przechwycił nogę Poiriera, zaciągnął go na kolana i wskoczył za plecy. Kapitalnie skręcił się “Diament”, uciekł i obił korpus Makhacheva serią haków. Poirier szuka awantury, ale Islam ponownie nie odstawał.

RUNDA 5

Makhachev mocno bił rękoma, spróbował obalenia i obronił się Poirier. Amerykanin zepchnął z siebie Dagestańczyka i kiedy tylko mógł bił podbródkami i hakami na tułów. Makhachev złapał Poiriera za nogę, ten uciekł ale wylądował w duszeniu D’Arce, które odklepał.

Wynik walki: Islam Makhachev wygrał przez duszenie w 5. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
3
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO