
Sensacyjny powrót do PKO Ekstraklasy. Legia zainteresowana wychowankiem Zagłębia Lubin

przez Mateusz Adamek
Poszczególne zespoły PKO Ekstraklasy starają się powoli kompletować swoją kadrę na kolejny sezon. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami bardzo aktywna na rynku transferowym jest warszawska Legia. Klub ze stolicy wziął sobie aktualnie na cel byłego gracza Spezii Filipa Jagiełłę.
Z ziemi włoskiej do Polski
Niestety nie każdy polski piłkarz może określić swoją europejską przygodę jako udaną. Jedni podbijają ligi TOP5, zostając w nich jednocześnie na długie, długie lata. Inni natomiast po kilku latach tułaczki decydują się powrót do rodzimych rozgrywek. Wszystko wskazuje na to, że na drugi z wymienionych kroków zdecyduje się niebawem Filip Jagiełło.
Wielokrotny młodzieżowy reprezentant kraju w 2019 roku zamienił Lubin na Genoę, za co Zagłębie otrzymało około 1,5 mln euro. Podbój Półwyspu Apenińskiego nie przebiegł jednak z pewnością tak, jak Filip Jagiełło pierwotnie oczekiwał.
W Genoi wiodło mu się mocno średnio, co dwukrotnie zakończyło się nawet wypożyczeniami do Brescii oraz Spezii. Barw drugiego z wymienionych zespołów 26-latek bronił przez ostatnie pół roku. Przywdziewając koszulkę Aquilottich 13-krotnie wybiegał na boiska Serie B, notując w tych meczach jedną bramkę oraz dokładnie jedno ostatnie podanie.
Kiepska postawa Polaka skłoniła włodarzy Genoi do wysłuchania ofert od klubów zainteresowanych pozyskaniem piłkarza stawiającego swoje pierwsze piłkarskie kroki w Lubinie.
Dziennikarze portalu Meczyki.pl twierdzą, że coraz bardziej prawdopodobne są przenosiny Jagiełły na ul. Łazienkowską w Warszawie. Brak w tej chwili szczegółów, czy miałoby to być tylko wypożyczenie czy może też transfer definitywny.