Wtorek, 16 Lipca, 2024

Kolejny mistrz KSW trafi do UFC!? Menedżer o przyszłości Wikłacza

Fot. KSW
Opublikowane 10 czerwca 2024, 11:43
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Zdaniem kibiców mistrz KSW osiągnął taki poziom, że mógłby z powodzeniem próbować swoich sił w największej organizacji na świecie. Głos w tej sprawie zabrał jego menedżer.

Jakub Wikłacz to bez wątpienia to jeden z najbardziej utalentowanych Polaków w KSW. Aktualnie ma za sobą serię 6 wygranych pojedynków oraz 1 remisu. Od 2022 roku trzykrotnie obronił tytułu kategorii koguciej.

W ostatniej walce po raz piąty zmierzył się z Sebastianem Przybyszem i w niezwykle efektowny i efektywny sposób pokonał byłego mistrza. Błyskawicznie zapiął duszenie, sprowadzając jednocześnie do parteru. “Sebić” nie był w stanie się ruszyć, ani nawet odklepać i dopiero, gdy Wikłacz po raz trzeci krzyknął, że rywal odpłynął, sędzia przerwał walkę.

Zarówno eksperci, jak i kibice uważają, że Jakub powinien stanąć do większych wyzwań. Głos w tej sprawie zabrał jego menedżer Artur Gwóźdź, który w rozmowie z Klatka po klatce wypowiedział się bardzo dyplomatycznie:

– Dzisiaj odpowiem tak, jak odpowiedzieć: „na razie kontrakt obowiązuje w KSW, fajnie nam jest w tej federacji. A co czas przyniesie? To się dowiecie” i tak dalej. Wiadomo, że ambicje tego człowieka i jego trenerów są wysokie. Taka jest prawda. Na razie kontrakt obowiązuje, mamy jakieś umowy między nami, a KSW, miejmy nadzieję, że obie strony się z tego wywiążą i będziemy bić się o najwyższe cele.

– Każdy zawodnik, który jest niepokonany, czy na topie z serią zwycięstw jest [na radarze UFC]. Czasami nie rozumiem tej najwyższej ligi świata. Po tym, co się dzieje na Contenderze, różne postaci się trafiają, których ja bym nawet nie zatrudnił w Babilonie. To są różne wybory, układy, menedżerowie, tajmingi… ale dziś widzisz, KSW przedłuża kontrakt z Salahdinem. Martin, Maciek robią wszystkim pstryczka w nosa: „możemy? Możemy.”

Wcześniej natomiast zdradził, że po Przybyszu w planach jest jeszcze jedna walka w tym roku, a następnie usiądą do rozmów w sprawie przyszłości Wikłacza. Możemy więc spodziewać się przedłużenia kontraktu lub kroku w stronę wielkiej kariery.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO