Wtorek, 16 Lipca, 2024

Z Lecha Poznań do Wisły Płock. Niespodziewany transfer w wykonaniu popularnych Nafciarzy

ksawery-kukulka
fot. Lech Poznan
Opublikowane 14 czerwca 2024, 07:04
przez Mateusz Adamek
0
0
Brak komentarzy

Wisła Płock wzmacnia się przed kolejnym sezonem na zapleczu PKO Ekstraklasy. Popularni Nafciarze pozyskali dwóch zawodników do formacji defensywnej. Jednym z nich jest piłkarz rezerw Lecha Poznań Ksawery Kukułka.

Kolejny krok w karierze Kukułki

20 lat to już dla piłkarza taki wiek, w którym należy podejmować konkretne decyzje mogące zaważyć na dalszej karierze zawodniczej. Z podobnego założenia wyszedł chyba Ksawery Kukułka, albowiem po kilku latach spędzonych w stolicy województwa wielkopolskiego zdecydował się wreszcie na zmianę otoczenia.

Lewy obrońca przeszedł mozolną drogę od poszczególnych drużyn młodzieżowych Kolejorza aż po zespół rezerw. Z zespołem U-19 zdobył nawet piłkarskie mistrzostwo Polski.

Nowy szkoleniowiec Wisły Płock pan Mariusz Misiura stworzył specjalną listę zawierającą zawodników, którzy mogliby być solidnym wzmocnieniem jego nowego klubu. Na jednym z jej pierwszych miejsc znajdował się właśnie Ksawery Kukułka. Osoby odpowiedzialne za transfery w płockiej ekipie zadziałały bardzo szybko, w związku z tym gracz urodzony w Nowej Soli zameldował się już w szeregach zespołu z ul. Łukasiewicza 34.

Kukułka był w przeszłości mocno przymierzany do głównej drużyny Lecha, ale niestety nie udało mu się zdobyć zaufania żadnego z kolejnych szkoleniowców. Czy w Płocku będzie mógł wreszcie rozwinąć skrzydła? O tym przekonamy się już niebawem.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments