Czwartek, 18 Lipca, 2024

Michał Materla ubiega się o niemal 8 milionów odszkodowania za niesłuszne aresztowanie!

Michał Materla odszkodowanie 8 milionów
fot. KSW YT
Opublikowane 19 czerwca 2024, 09:44
przez Przemek Krautz
5
2
Brak komentarzy

Michał Materla ubiega się o wielomilionowe odszkodowanie za aresztowanie oraz miesiące spędzone niesłusznie w więzieniu.

Dziennikarze Gazety Wyborczej dotarli do informacji, że Michał Materla postanowił walczyć o swe dobre imię w sądzie. Były mistrz federacji KSW został w 2016 roku niesłusznie aresztowany przez funkcjonariuszy CBŚP i tymczasowo osadzony.

Materla spędził wtedy w areszcie 7 miesięcy, a sprawa ciągnęła się wiele lat. Ostatecznie w styczniu 2023 roku Michał został uniewinniony z wszystkich postawionych zarzutów. Warto wspomnieć, że zarzuty były bardzo poważne. Materla był oskarżany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czy odbiór transportu solidnej porcji narkotyków.

Michał został aresztowany w swoim domu, na oczach dzieci oraz żony. Szczecinianin domaga się zadośćuczynienia za wszelkie szkody materialne związane z zarzutami postawionymi przez prokurator Agnieszkę Nowicką, które były oparte na zeznaniach świadków koronnych.

Michał Materla domaga się 1,7 miliona złotych zadośćuczynienia za niesłuszne zatrzymanie i areszt. Ponad to Materla ubiega się o 6,1 miliona złotych odszkodowania za straty poniesione w związku z tymczasowym aresztowaniem i niemożliwością wykonywania zawodu.

Reprezentujący Materlę, adwokat Jakub Łysakowski poinformował, że Materla miał zaplanowaną rewanżową walkę z Mamedem Khalidovem i za ten pojedynek miał otrzymać milion złotych pensji plus pół miliona złotych wpływów od sponsorów za reklamy w materiałach video, na koszulkach oraz tatuażach.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO